2010. gada projekts – Kārsavas baznīcas atjaunošanas turpināšana

2010. gada projekts – Kārsavas baznīcas atjaunošanas turpināšana

Comments Off on 2010. gada projekts – Kārsavas baznīcas atjaunošanas turpināšana

Kopā darbos piedalījās vienpadsmit jaunieši. Programmas dalībniekiem Laurai Mozulei, Lienei Misiņai, Katrīnai Sprudzānei no Balviem un Edgaram Punduram no Briežuciema šis bija Award programmas zelta līmeņa projekts, par kuru viņi vēlāk saņems zelta nozīmītes un sertifikātu. Vairāki jaunieši Kārsavā strādāja jau otro gadu pēc kārtas.

Laura Keiša stāsta, ka pagājušajā gadā baznīcas atjaunošana arī bijis viņas zelta projekts, bet šogad uz Kārsavu atkal devusies, jo vilinājusi iespēja pavadīt nedēļu kopā ar draugiem, piedevām paveicot ko labu un noderīgu citiem. Jaunieši nemaz neskumst, ka pludmales un sauļošanās vietā izvēlējušies darbu un bez atlīdzības – „Kur vēl labāk nosauļoties, kā strādājot! Un draugu pulkā pat grūtākie darbi pārvēršas par smiekliem un atpūtu,” stāsta projekta dalībnieki. Lieki piebilst, ka nedēļu Kārsavā jaunieši pavadīja par saviem līdzekļiem, tāpat remontdarbi notika tikai par draudzes naudu.

Sakristejas telpā aiz baznīcas altāra padomju gados bija ierīkota kurtuve. Divu dienu laikā jaunieši šo telpu atbrīvoja no ķieģeļiem un atkritumiem, nojauca krāsnis un visu iztīrīja, lai vēlāk te varētu ierīkot apsildāmu telpu, kur ziemā noturēt dievkalpojumus un draudzes saietus. Telpa bija pilna putekļiem, un pēc tīrīšanas jauniešus nevarēja ne pazīt – melni kā nēģeri! Nedēļas laikā tika veikti arī citi svarīgi darbi. Puiši iestikloja izsistos logus, samūrēja nobrukušo piebūves sienu, savām rokām izgatavoja vākus kanalizācijas akām. Viņi atzina, ka apguvuši daudzas jaunas saimniecības prasmes, jo, dzīvojot pilsētā, nav iespēju iemācīties, piemēram, griezt stiklu vai mūrēt. Meitenes veica ģenerāltīrīšanu baznīcas iekštelpās, nopulēja tikko no Vācijas atvestās vara griestu lampas, lai pavisam drīz tās greznotu baznīcas galveno zāli. Kārsavas luterāņu draudzes vadītāja Aina Zandere stāsta, ka darba pie baznīcas atjaunošanas vēl esot daudz. Draudzē pārsvarā ir vecāka gadagājuma cilvēki, kuru spēkos nav paveikt smagos vīru darbus, tādēļ Award jaunieši nāk kā svētība un cerība, ka baznīcu pēc gadiem izdosies atjaunot pilnībā.

About the author:

Tags:

Back to Top