Valkas novada AWARD jauniešu vasaras ekspedīcija

Valkas novada AWARD jauniešu vasaras ekspedīcija

Comments Off on Valkas novada AWARD jauniešu vasaras ekspedīcija

Vasaras centrālais notikums – AWARD ekspedīcija, tajā piedalījās pieci bronzas līmeņa dalībnieki – Signe Zalužinska, Lelde Lāce, Jānis Bērtiņš, Roberts Krūkliņš, Markuss Mārcis Āboliņš un trīs sudraba līmeņa awardieši – Sabīne Ščegoļeva, Armīns Zutis, Jānis Jundzītis.
Dienu pirms došanās ceļā, mēs, Valkas ģimnāzijas medmāsiņas Irinas Haugas vadībā, izgājām pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanas apmācību, bet tūrisma treneris Salvis Lozda visus informēja par to, kas jāievēro un kam ir jābūt līdzi ekspedīcijā.

Šajā tikšanās reizē mēs vienojāmies par kopīgu pārgājiena mērķi – iepazīt jaunizveidoto Kokšu ezeru dabas taku un citus Valkas novadā esošos ezerus, kā arī mācīties ieraudzīt Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā esošās dabas vērtības.

Pārgājiens ilga no 11. – 13. augustam. Ceļojuma laikā bija jāveic daudz dažādi uzdevumi – jālasa sēnes un ogas, jāsacer jaunas teikas, jānofotografējas pie dažādiem interesantiem dabas objektiem, pašiem jāgatavo pusdienas, brokastis un vakariņas pārgājiena pirmajās divās dienās, bet trešajā dienā, jāpiedalās fotoekspedīcijā, un, lai nokļūtu galamērķī, jāmeklē dažādi kontrolpunkti.

1.diena

Mūsu ekspedīcijas sākuma punkts bija Gaujas tilts uz Valkas – Smiltenes šosejas. Tad mēs gājām pa veco Kokšu ceļu, kas visu laiku vijās cauri mežam līdz Kokšu dabas takai. Pa ceļam mēs lasījām sēnes un brūklenes, izveidojām AWARD logo zīmi. Mūsu galvenaia uzdevums bija apiet apkārt trijiem Kokšu dabas takā iekļautiem ezeriem – Zāļu, Dziļajam, kura krastā no čiekuriem izveidojām vārdu AWARD un Dibena ezeram, pie kura izgudrojām teiku, kā varētu būt radies šāds nosaukums. Mēs izdomājām šādu teiku – Milzis uzvarot smagā cīņā, nolēma atpūsties un apsēdās purvā tieši uz avota, kad piecēlās, tur satecēja ūdens un izveidojās ezers dibena formā. Visa ceļa garumā ejot pa taku mēs rakstījām AWARD dienasgrāmatu, kā arī mums katram bija jāsasniedz uzstādītais individuālais ekspedīcijas mērķis, kas bija jāfiksē ar foto. Pie visiem ezeriem ir iekārtoti atpūtas stūrīši. Tad mēs arī atpūtāmies, mazliet iekodām un gājām tālāk. Pēc ezeru apskates mēs devāmies uz bioloģisko saimniecību „Vekši”, kur mēs pavadījām nakti. Sēnes un brūklenes pasniedzām „Vekšu” saimniecei Sanitai Āboliņai, kā pateicību par uzņemšanu savās mājās. Tur mēs paši pagatavojām vakariņas uz āra pavarda – vārījām makaronus ar gaļu. Pēc vakariņām mēs ar vadītāju Inesi pārrunājām pirmās ekspedīcijas dienas gaitu, un, tā kā bijām ļoti noguruši, devāmies gulēt.

2.diena

Pamodāmies pašā vasaras lietainākajā dienā. Visu laiku lija. Ko darīt? Izpalika visi iepriekš iecerētie labie darbi saimniecībā, bet „Vekšu” saimniece izdomāja, ka mēs varētu apgūt jaunas kulinārijas prasmes, un tad, Sanitas vadībā, visi ķērāmies pie darba. Meitenes cepa biezpiena sacepumu ar karamelizētu ābolu ķīseli, bet zēni gatavoja dārzeņu sautējumu. Bija ļoti garšīgi. Pēc pusdienām lietus vairs tik stipri nelija un mēs turpinājām ekspedīciju. Pa ceļam katram bija jānofotografējas pie interesantiem dabas veidojumiem, kuru šajā apkārtnē ir ļoti daudz. Izgājām „Vekšu” dabas taku, kura vijās gar Gaujas attekas krastiem. Joprojām stipri lija, bet visi bijām priecīgi, jo bijām laba kompānija. Kad mēs izmirkuši nonācām Valkā, mūs sagaidīja Signe ar šokolādes kūku un mūsu vadītāja Inese ar karstu tēju un pankūkām. Nedaudz atpūtāmies, pažāvējām slapjās drēbes, papildinājām pārtikas krājumus un devāmies uz nakts mītni „Aliešos”, kur cepām desiņas un kartupeļus. Kad bijām paēduši, gājām gulēt.

3.diena

Mūsu ekspedīcijas vadītāja Ksenija ļāva visiem gulēt līdz pat 9:00. Lietus bija pārstājis un mūsu ekspedīcijas trešā diena sākās ar rīta rosmi, pēc kuras mēs ēdām brokastis, sakārtojām nakts mītni un devāmies ceļā uz ekspedīcijas galamērķi – Suķiera ezeru. Līdz pat pašam Suķierim mums bija fotoekspedīcija, kurā bija kaut kas jāatrod, vai jāizdara. Vienā no kontrolpunktiem mums bija jāizveido piramīda, tad vēl bija jāiegravē AWARD vārds smilšu karjeras „klintī”, jāvāc zāļu tējas, jāfotogrāfē dažādi dabas objekti. Un tā jautrā solī mēs jau bijām nonākuši pie Suķiera ezera. Pa ceļam vēl arī Inesei salasījām zāļu tēju pušķi. Un ekspedīcijas beigās to viņai pasniedzām. Suķiera ezers ir iecienīta atpūtas vieta daudziem Valkas iedzīvotājiem, kam patīk sēņot un ogot. Ezers atrodas skaistā vietā, meža vidū un daudzi no mums tur bija pirmo reizi. Speciāli iekārtotā atpūtas vietā mēs notiesājām pēdējos pārtikas krājumus, nedaudz atpūtāmies un ķērāmies pie labā darba. Speciālos maisos savācām atkritumus, ko bija atstājuši neapzinīgie atpūtnieki. Ezers bija tik vilinošs, ka drosmīgākie zēni pēc padarītā darba arī peldējās. Interesanti, ka ezera ūdens bija tik mīksts, ka pēc peldes viss ķermenis kļūst tāds, it kā būtu nosmērēts ar ziepēm. Noslēgumā visi vēl brīdi pasēdējām pie lielā ozolkoka galda ezera krastā, dienasgrāmatā ierakstījām komentārus par notikušo ekspedīciju, Inese visiem pateicās par vienotību un izturību. Visi noguruši, sveiki un veseli varējām atgriezties mājās.

Raksta autori – Jānis, Signe un Roberts.

About the author:

Tags:

Back to Top