Starptautiskās Award vasaras nometnes Taurupē apskats

Starptautiskās Award vasaras nometnes Taurupē apskats

Starptautiskās Award vasaras nometnes Taurupē apskats

No Comments on Starptautiskās Award vasaras nometnes Taurupē apskats

Sestdien Taurupē no dažādām Latvijas vietām, ASV, Filipīnām, Luksemburgas, Nīderlandes un Somijas ieradās 50 Starptautiskās programmas Award vasaras nometnes dalībnieki. Pēc tam, kad visi jaunieši bija reģistrējušies un iekārtojušies, sākās iepazīšanās aktivitātes, kuru laikā varēja iepazīties ar ne tikai ar pārējiem jauniešiem, bet arī ar nometnes vadītājiem.

Pirmās nometnes dienas programma bija izveidota tā, lai jaunieši varētu iespējami ātri iedzīvoties jaunajā vidē un atjaunotu spēkus.

***

Otrās nometnes dienas sākumā notika svinīga nometnes atklāšanas ceremonija, kuras laikā nometnes dalībniekus sveica programmas Award Latvijā nacionālā direktore Agra Bērziņa un Award koordinators Latvijā Jānis Supe. Svinīgajam pasākumam beidzoties, jauniešiem tika dota iespēja saliedēties un reizē arī iesildīties netradicionālajām sporta spēlēm, tādām kā dvieļu volejbols un virvju trase.

Dienas noslēgumā „Kultūru tirgus”, kur katras valsts pārstāvjiem tika dota iespēja prezentēt savu grupu. Pasākumu apmeklēja arī vietējie iedzīvotāji.

***

Labā darba diena sākās ar pirmo piedzīvojumu ceļojumu apmācības kursu. Īpašs pārsteigums un pagodinājums bija programmas Award Latvija patroneses un Latvijas Republikas eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas ierašanās. Vizītes sākumā patronese teica iedvesmojošu runu, pēc kuras Award dalībnieki bija aicināti dalīties savos pieredzes stāstos. Jaunieši un Vaira Vīķe-Freiberga izveidojaprogrammas nākotnes „Labo domu koku”.

Dienas otrā daļa tika veltīta labā darba veikšanai – Taurupes pamatskolas basketbola laukuma sakopšanai un vingrošanas stieņu atjaunošanai. Jo īpaši jauniešus aizrāva vingrošanas stieņu pārkrāsošana.

Vakars tika veltīts filmu skatīšanai. Kino vakaru organizēja dalībnieces no Luksemburgas, Nīderlandes uz Filipīnām.

***

Nometnes ceturtajā dienā jaunieši apguva jaunas prasmes: māla figūru veidošanu, aušanu, vainagu pīšanu no rudziem, maizes cepšanu lauku sētā un jāšanu ar zirgu. Dienas noslēgumā dalībniekiem bija iespēja parādīt savus talantus šovā “Brīvais mikrofons”. Bija prieks vērot, kā jaunieši ir sadraudzējušies, jo priekšnesumus grupās veidoja jaunieši no dažādām valstīm.

***

16.jūlijs – piektā nometnes diena. Dienas pirmā daļa bija atvēlēta tam, lai sagatavotos un, pasniedzēju vadībā sakārtotu somu piedzīvojumu ceļojuma vajadzībām.

Tiklīdz visi noteiktās grupas dalībnieki bija gatavi, sākās 12 kilometrus garais ceļojums uz Plaužu ezeru, kur bija paredzēts būvēt telšu pilsētiņu.

Nometnes foto-momenti pieejami: https://www.facebook.com/awardLATVIA/photos_stream

About the author:

Tags:

Back to Top