Kandavas AWARD sudraba ekspedīcija

Kandavas AWARD sudraba ekspedīcija

Comments Off on Kandavas AWARD sudraba ekspedīcija

Mērķis: apskatīt un iepazīt Sabili un Abavas rumbu.
Laiks: 26.-28. augusts
Dalībnieki: Linda, Zita, Madara

1.diena

11:00 satiekamies pie Madaras mājās. Pārskatām līdzpaņemto, pārskatām plānu. 11:30 dodamies ceļā. Spīd saule, diezgan mākoņains, pūš ass vējš. Nedaudz uzlīst lietus. 1. pietura – Kurzemnieki. Apēdam pa cepumam un dodamies tālāk. 2. pietura – Greiļu kalns. Fotografējam skaisto ainavu, vērojam zirgus. 3. pietura – Kalnmuiža. Skaista daba. Jokojam. Linda fotografē, Zita atbild par aptieciņu, Madara sazinās ar Janu.

14:15 Esam telšu vietā “Vītiņi”. Sākam taisīt zupu. Labi, ka esam zem nojumes, jo laukā līst nežēlīgs lietus. Pat nedzirdam ko runājam. Linda griež un mizo sīpolus, burkānus. Zita un Linda kopīgi atbild par uguni. Madara griež un griež. Drīz uz pannas čurkst visas sastāvdaļas, un vēl pēc laiciņa zupa ir gatava. 18:00 Mūs apciemo Jana. Viņa nodegustē zupu. Zupa pikanta, bet ļoti laba. Pārrunājam ceļā redzēto, stāstām smieklīgus atgadījumus un jokus. Vakarā dzeram pašmāju liepziedu tēju. Vēlāk dodamies gulēt, jo rītā priekšā smaga diena – jāaiziet līdz Sabilei un jāapskata tā.

2.diena

9:30 ceļamies. Paēdam brokastis, sakārtojam somas. 10:30 pie mums atbrauc Jana. Dodamies ceļā. Atrodam ļoti skaisti smaržojošu ziedu. Diemžēl nezinām, kā to sauc. Ejam cauri Zviedru cepurei. Fotografējam. Skaista ainava. Pēc aptuveni 3 vai 4 km esam Pedvāles brīvdabas mākslas muzejā. Nogaidām, kad pāries lietus. Sēžam zem jumta, dzeram tēju un filozofējam. Lietus norimstas un dodamies ceļā… Esam SABILĒ! Ļoti veiksmīgi atrodam Zeķu krogu. Mūs sagaida pats saimnieks – Alfons. Alfons izrāda savas savdabīgās kolekcijas. Alfonam ir 2000 zeķes, kas atrodas mājiņā, kas celta no 2000 koka klucīšiem. Apskatam senos darbarīkus, automašīnas. Atgriežamies bērnībā. Izrādās, Alfonam mājā ir iekārtota atsevišķa istaba kolekcijām. Mīkstās mantiņas, paštaisītas čības (Alfons senāk bijis drēbnieks), pogu kolekcija, šlipses un to firmas zīmes, vairāk nekā 24000 anekdotes. Klausāmies veco patafonu un aizraujošos stāstus. Pēc tam aplūkojam vīna un viskija glāžu kolekciju. Iemetam aci arī garāžā. Alfons arī pārvietojas netradicionāli – uz trim riteņiem. Tricikls ar jumtu. Tāds ir Alfona transportlīdzeklis. Vasaras sezonai – zils mocis. Zeķu kroga ekskursiju noslēdzam vēl vienā leļļu istabā. Alfons iepazīstina mūs ar papagaili, kurš prot atkārtot sacīto. Atstājam labus vārdus viesu grāmatā, atvadāmies un dodamies tālāk. Sabilē ir kāds savdabīgs mākslas darbs uz sienas. Koši, koši zīmējumi… Mākslinieka Jāņa Anmaņa vadītā mākslinieku darba grupa patiešām atdzīvinājusi Sabiles centru. Apskatām arī tuvumā esošo luterāņu baznīcu. Diemžēl tā ir slēgta, bet uzzinām, lūk, ko – izrādās, ka Sabiles baznīcai ir vecākais baznīcas zvans Latvijā. Tas liets 13. gadsimtā. Arī mācītāja kancele ir viena no vecākajām Latvijā. Apēdam pa saldējumam un dodamies Vīna kalnā. Nodegustējam vīnogas. Kalns ir stāvs un ceļš dubļains. Slīd! Jautrība! Kalna galā ēdam pusdienas un baudām fantastisko skatu, kas paveras uz Sabili. Apskatām un fotografējam arī slavenās Sabiles auduma lelles. Vēl pirms došanās prom, aplūkojam Brinkenu kapliču, zem kuras, kā vēsta leģenda, esot īsti dārgumi. Ejot atpakaļ uz Vītiņiem, pamatīgi izlīstam. Kad esam klāt, žāvējam apavus un vakariņojam. Vēlāk vakara pusē uzkāpjam tuvējā kalnā. Vērojam saulrietu. Tālumā var redzēt arī Sabili. Mums uzticīgi seko Reksis, mūsu sargs. Apskatām arī Imulu un vietu, kur Imula ietek Abavā. Mazliet iekožam un ejam gulēt.

3.diena

9:00 mostamies, brokastojam. 10:00 atbrauc Jana, apjautājas, kā klājas. Kopīgi pasakāmies par naktsmājām viesmīlīgajai Aijai un Aivaram. Aija mūs iepazīstina ar savu pūra lādi. Pielaikojam tautastērpus un saktas. Izdarām arī labo darbu – katra izrokam pāris bedrītes jaunajām ābelītēm. Pēc darba papusdienojam. Garām mājām brauc balts limuzīns. Cerējām jau ,ka mums pakaļ, bet izrādās, ka upei otrā pusē tiks svinētas kāzas. 12:00 atvadāmies un dodamies mājās. Nogurums ir manāms. Negribas pat sarunāties, jo sāp pat vaigi. Greiļu kalnā uz indiāņu akmeņiem apēdam šokolādi un tad bez apstāšanās līdz pat Kandavai. Pēdējie kilometri liekas vissmagākie. Vairs vispār nesarunājamies. Parādās Kandavas zīme! Urrā! Esam mājās. Sētā mūs sagaida Jana un paziņo, ka sudraba ekspedīcija ir oficiāli beigusies un ieskaitīta. Šajās dienās mēs izpildījām kopējo mērķi – apskatījām Sabili. Skaista pilsēta, bet Kandava, pēc mūsu domām, tomēr ir skaistāka. Linda pieveica vairāk nekā 42 km. Zita pārvarēja laikapstākļus. Madara uzkāpa Vīna kalnā. Arī personīgie mērķi ir sasniegti. Ekspedīcija palīdzēja noticēt mūsu spēkiem vēl vairāk. Esam taču stipras meitenes! Ja nebūtu AWARD, iespējams, mēs pat neiedomātos ko tādu darīt. Ekspedīcija mūs saliedēja vēl vairāk. Pateicamies arī mūsu mīļajai Janai! Bez Janas atbalsta mēs to nebūtu izdarījušas. Ekspedīcijas laikā viņa bija mūsu otrā mamma. Mūsu ekspedīcija bija lielisks vasaras noslēguma pasākums.

Paldies par uzmanību! Tiekamies apbalvošanas ceremonijā! Veiksmi un izturību visiem un, protams, veiksmīgu jaunu mācību gadu! Novēl Kandavas AWARD grupa.

Madara K.

About the author:

Tags:

Back to Top