2014. gada zelta līmeņa piedzīvojumu ceļojums Zviedrijā

2014. gada zelta līmeņa piedzīvojumu ceļojums Zviedrijā

Comments Off on 2014. gada zelta līmeņa piedzīvojumu ceļojums Zviedrijā

Augusta beigās mēs – Līvija, Sintija, Krista, Mairita un Lāsma – Zviedrijā, Upsalas rajonā veicām savu programmas Award zelta līmeņa piedzīvojumu ceļojumu. Mums palīdzēja 3 Award vadītājas: Svetlana Freiberga (dzīvo Zviedrijā) un Jaunjelgavas Award vadītājas Sandra Rizga un Valentīna Rimare.

Piedzīvjumu ceļojumam izvēlējāmies taku, kas kartē bija apzīmēta ar oranžu krāsu, pa kuru četrās dienās kājām nogājām 78 kilometrus.

Mūsu piedzīvojuma ceļojuma grupas uzdevums bija atrast atšķirības starp Latvijas un Zviedrijas mežiem. Šis uzdevums bija priekšnosacījums mērķa sasniegšanai. Ceļojuma beigās, kad bijām izveidojušas pārskatu par Zviedrijas mežiem, mēs konstatējām, ka šo atšķirību ir daudz.

Katrai meitenei vēl bija savs īpašais uzdevums:

  • Līvijai – pārbaudīt savas fiziskās spējas;
  • Sintijai – socializēties ar pārējām grupas biedrēm;
  • Kristai – motivēt komandu turpināt ceļu;
  • Mairitai – kļūt komunikablākai;
  • Lāsmai – parūpēties par to, lai ceļojums tiktu iemūžināts foto mirkļos.

1. diena

Mūsu ceļojums sākās Upsalas rajonā Almungā. Laikapstākļi bija ļoti mainīgi, bet tas neiespaidoja mūsu vēlmi doties piedzīvojumā. Ceļš bija garš, toties ļoti interesants, jo atšķīrās no mūsu ierastās vides.

Noteiktā maršruta laikā mēs novērojām un iemūžinājām fotogrāfijās klinšainās, akmeņainās ainavas un šķēršļus, kas mūsu ceļu padarīja grūtāk izpildāmu.

Noejot mūsu lielāko pirmās dienas ceļa posmu pa mežu, mēs sasniedzām pilsētu, kur mazliet ievilkām elpu un atguvām spēkus, lai pieveiktu pēdējos kilometrus līdz mūsu pirmajai nakts mītnei. Nonākot mūsu nakšņošanas vietā uzcēlām telti, pagatavojām vakariņas un varējām izbaudīt Zviedrijas dabas burvību.

2.diena

Mūsu diena sākās deviņos no rīta. Bija jūtami iepriekšējās dienas noietie kilometri. Pirms devāmies tālāk, sagatavojām brokastis, sakrāmējām mantas somās un devāmies ceļā. Šis maršruta posms bija salīdzinoši grūtāks nekā pirmajā dienā, bet tas ceļu padarīja daudz interesantāku un aizraujošāku.

Zviedrijas mežos, atšķirībā no Latvijas mežiem, tobrīd bija ļoti daudz sēņu Mēs nevarējām atturēties un pa ceļam salasījām sēnes, lai vakariņas būtu daudzveidīgākas. Laikapstākļi mūs lutināja un tas ļoti iepriecināja.

Nonākušas otrās nakts apmetnes vietā pagatavojām garšīgas vakariņas, uzcēlām teltis un turpmāko vakara daļu pavadījām sarunās par veikto ceļu, pabarojām draudzīgās pīles, redzējām vāveres un daudz sikspārņu. Pēc patīkami pavadīta vakara devāmies gulēt.

3.diena

Dinas garumā laiks nebija no tiem patīkamākajiem, jo visi akmeņi, saknes un sūnas bija ļoti mitras un slidenas, tāpēc bija liels risks savainoties, bet nepieciešamības gadījumā mēs bijām gatavas viena otrai sniegt palīdzību. Lai arī laikapstākļi bija nepatīkami, tas deva jaunu pieredzi – izturēt jebkādas situācijās.

Piedzīvojumu ceļojuma gaitā varējām redzēt ļoti skaistas, daudz atšķirīgākas ainavas nekā ierasts pie mums Latvijā. Mežā bija manāmi dažāda veida akmeņi, interesantu formu koki un ozoli, kas auga ļoti zemu un vērsās plašumā pa akmeņainu augsni.

4. diena

Pēdējā diena mūs iepriecēja ar to, ka laikapstākļi bija labvēlīgi, lai turpinātu pēdējo ceļojuma maršruta posmu. Piedzīvojumu ceļojuma laikā guvām lielu, neaizmirstamu pieredzi, izzinot Zviedrijas daudzveidīgo dabu un mainīgos laikapsākļus, kas kopumā šo ceļojumu padarīja interesantu un piedzīvojumiem bagātu.

Izsakām pateicību Jaunjelgavas pašvaldībai par materiālo atbalstu, jo bez tās mēs piedzīvojumu ceļojumu Zviedrijā nevarētu veikt.

About the author:

Tags:

Back to Top