Pirmo jeb ’09 zelta apbalvojumu ieguvēju stāsts

Pirmo jeb ’09 zelta apbalvojumu ieguvēju stāsts

Comments Off on Pirmo jeb ’09 zelta apbalvojumu ieguvēju stāsts

Reiz pavisam nesenos laikos – 2009.gada 5.decembrī – Guntars Logins, Ilmārs Pužulis, Jānis Supe, Laura Keiša, Māris Mednis un Oskars Smoļaks, pateicoties savai mērķtiecībai, saņēma savus Starptautiskās Edinburgas hercoga jauniešu pašizaugsmes programmas Award zelta līmeņa apbalvojumus. Todien viņi – seši jaunieši no Balviem – bija pirmie, kas Latvijā saņēmuši šādu apbalvojumu. Kopš šīs zīmīgās apbalvošanas ceremonijas ir pagājuši vairāk nekāk pieci gadi, tādēļ sazinājāmies ar viņiem, lai uzzinātu, uz kurieni viņus aiznesis dzīves plūdums un cik lielā mērā to ietekmējusi dalība programmā Award.

DSC_4527

Lūdzu, pastāstiet par sevi!

Guntars: Šobrīd studēju ekonomiku un uzņēmējdarbību Stokholmas Ekonomikas augstskolā Rīgā. Pēdējās 3 vasaras esmu pavadījis Ziemeļamerikā – ASV un Kanādā, strādājot pārdošanas jomā. Brīvajā laikā nodarbojos ar garo distanču skriešanu. Mans izvirzītais dzīves mērķis – kļūt par Latvijas Valsts prezidentu.

Ilmārs: Esmu ieguvis bakalaura grādu ģeogrāfijā, pašreiz studēju datorzinātņu bakalaura studiju programmā. Brīvo laiku izmantoju citām mācībām, jo man ir skaidri mērķi, kurus vēlos sasniegt.

Jānis: Vēl pavisam nesen biju programmas Award nacionālais koordinators, bet tagad strādāju Augstākajā tiesā. Brīvajā laikā apmeklēju kino, dažādus koncertus un pasākumus. Mērķis, ko vēlos sasniegt – vēlos uzrakstīt vairākas grāmatas.

Laura: 2014.gadā pabeidzu studijas Latvijas Universitātē un ieguvu humanitāro zinātņu bakalaura grādu vēsturē. Rudenī uzsāku jaunas studijas, kas man palīdzēs kļūt par kvalificētu personāla speciālistu. Savu brīvo laiku cenšos pavadīt kopā draugiem. Darbojos jauniešu organizācijās, cenšos apgūt kaut ko jaunu un nebijušu. Dienas lielāko daļu pavadu strādājot Valsts asins donoru centrā, un protams – veltot laiku savai sirdslietai – vēsturei. Šobrīd lielākais nākotnes mērķis ir iesākt un sekmīgi pabeigt jaunās studijas, iegūstot personāla vadītāja kvalifikāciiju.

Oskars: Esmu precējies, man ir sieva vārdā Santa. Esmu ieguvis Humanitāro zinātņu bakalaura grādu teoloģijā un reliģiju zinātnē, pašlaik studēju Teoloģiju maģistra studiju programmā Latvijas Universitātē un paralēli arī Lutera Akadēmijā, lai sagatavotos kalpošanai Latvijas Evaņģēliski Luteriskajā Baznīcā (LELB). Esmu iesaistīts darba ar dažādu projektu realizēšanu LELB Diakonijas centrā, kas ir Baznīcas palīdzības organizācija un sniedz atbalstu dažādās grūtībās nonākušiem cilvēkiem. Liela daļa mana un mūsu ģimenes brīvā laika aizrit aktīvi iesaistoties Rīgas Vecās Sv.Ģertrūdes draudzes dzīvē.

 

Kāds ir lielākais ieguvums no tā, ka kādreiz piedalījāties programmā Award?

Guntars: Domāju, ka programma man ir paplašinājusi redzesloku. Tāpat arī plašāks paziņu un kontaktu loks.

Ilmārs: Sapratne, ka viss, ko dzīvē sasniegsi, ir jāizdomā un jārealizē pašam, un katrs pats ir atbildīgs par saviem nākotnes sasniegumiem un jauniem izaicinājumiem.

Jānis: Lielākie ieguvumi no programmas Award ir, pirmkārt, tas, ka iemācījos pacietīgi darboties ilgtermiņā, lai sasniegtu mērķi, un nepadoties pie pirmās apnikuma sajūtas un grūtībām. Otrkārt, programma Award mani ir savedusi kopā ar brīnišķīgiem cilvēkiem, kurus citādi nebūtu saticis.

Laura: Tās noteikti ir atmiņas par piedzīvojumiem, pasākumiem un notikumiem, bet pāri visam tie lieliski draugi, ko man ir devusi tieši programma Award. Kā ari viss, ko es esmu iemācījusies.

Lūdzu, pastāstiet par savām zelta līmeņa aktivitātēm, ko veicāt, lai sasniegtu savus mērķus!

Guntars: Brīvprātīgā darba jomā vadīju seminārus jauniešiem, prasmēs apguvu rokdarbus, fizisko aktivitāšu jomā spēlēju frīsbiju. Zelta līmeņa piedzīvojumu ceļojumu īstenojām Dienvidigaunijā.

Ilmārs: Toreiz iemācījos veidot un uzturēt mājas lapas, sportoju, lai uzturētu sevi labā formā,  organizēju pasākumus jauniešiem gan biedrībā „Septiņpadsmit”, gan bērnu invalīdu nometnēs. Īpaši patika zelta projekta realizēšana Somijā Metsäkartano, kad pildījām dažādus pienākumus starptautiskā nometnē.

Janis

Laura: Labo darbu veicu Balvu evaņģeliski luteriskajā baznīcā, kur palīdzēju dažādos saimniecisko darbos. Fiziskajā aktivitātēs nodarbojos ar riteņbraukšanu, bet prasmēs apguvu rokdarbus. Zelta projekts notika Kārsavā, kur mēs palīdzējām sakopt Kārsavas evaņģeliski luterisko baznīcu. Ekspedīcijā es biju tās pašas grupas sastāvā, kura devās uz Igauniju.

Oskars: Aktivitātes, protams, bija daudzas, bet kā interesantāko un visspilgtāk atmiņā palikušo jāmin Zelta projekta organizēšana  un realizēšana. Kopā ar citiem zelta līmeņa biedriem 2009.gadā piedalījāmies Kārsavas baznīcas atjaunošanas darbos. Tas bija smags, bet skaists darbs un neaizmirstams laiks kopā ar draugiem.

 

Kā jūs raksturotu savu toreizējo ceļu uz pašizaugsmi?

Guntars

Ilmārs: Kā loģisku un reizē noslēpumainu ceļu caur nezināmo.

Jānis: Toreizējais ceļš uz pašizaugsmi nebija viegls, jo īpaši fiziskās sagatavotības sadaļā – man bija ļoti jāsaņemas, lai regulāri vingrotu, jo ar sportu tajā laikā biju uz „jūs”.

Laura: Prātā nāk poētisko vaŗdi, caur ērkšķiem uz zvaigznēm. Tik  traki nebija, visgrūtāk bija ar fizisko sagatvotību, jo ar sportu man nav tuvākās attiecības, bet programma bija laba motivācija. Noteikti ejot cauri visiem programmas līmeņiem, izaugsme ir neapšaubāma, varbūt mazās lietās, bet caur mazām lietām nāk lielas.

Oskars: Esmu priecīgs, ka man bija tāda iespēja būt aktīvam un iesaistīties lielākos un mazākos projektos kopā ar citiem Award biedriem. Domāju tas ir ietekmējis manu personības veidošanos ļoti pozitīvā veidā. Tas palīdzēja kļūt sociāli daudz aktīvākam un ieinteresētam pilnveidot gan savu dzīvi, gan vidi, kurā esi.

 

Vai kādreiz sanāk izmantot tās zināšanas un prasmes, ko guvāt pildot savu individuālo programmu jebkurā no līmeņiem?

Guntars: Domāju, ka drīzāk netiešā veidā.

Ilmārs: Protams, katras prasmes un iemaņas, lieliska fiziskā forma ik pa laikam ir priekšrocība.

Jānis:  Jā, joprojām izmantoju zināšanas un prasmes, ko apguvu programmas Award laikā! Programmas laikā prasmju sadaļā mācījos spēlēt ģitāru un akordeonu, un abus šos mūzikas instrumentus brīvā brīdī un draugu lokā spēlēju joprojām. Bet vairāk par visu – katru dienu izmantoju „neredzamos” labumus, ko guvu programmas laikā – pārliecinātību par sevi, spēju sasniegt mērķus.

Oskars: Jā, ik pa laikam sanāk. Īpaši noderēja projektu rakstīšanas prasmes apgūšana.

Laura

Vai atcerieties, kā jutāties, kad saņēmāt Zelta apbalvojumu? Ko katram no jums nozīmēja vai vēl joprojām nozīmē tas, ka saņēmāt šo apbalvojumu?

Guntars: Toreiz tas bija nozīmīgs notikums, jo apbalvojumu pasniedza bijusī Valsts prezidente un programmas Award patronese Vaira Vīķe-Freiberga.

Ilmars

Jānis:  Ļoti labi atceros dienu, kad no bijušās Valsts prezidentes, programmas Award patroneses Vairas Vīķes-Freibergas rokām saņēmu Zelta apbalvojumu. Freibergas kundze ir man ļoti īpašs cilvēks, es viņu ļoti cienu, un saņemt apbalvojumu tieši no viņas bija neatkārtojams pagodinājums! Ar Freibergas kundzi esam tikušies arī vairākas reizes pēc apbalvošanas, par ko Award programmai esmu bezgala pateicīgs. Zelta līmeņa sertifikātu un fotogrāfiju ar Freibergas kundzi turu ierāmētu pie sienas savā darbavietā.

Laura: Bija liels prieks par paveikto un gandarījuma sajūta, ka es to paveicu, pie tam pirmā meitene Latvijā, kas ieguva Award zelta nozīmīti. Šī nozīmīte ir kā atgādinājums par lietām, ko esmu iemācījusies, draugiem, ko esmu satikusi. Priekš manis katrs apbalvojums ir nozīmīgs, jo apliecina panākumus kādā konkrētā dzīves jomā.

Oskars: Tas bija patīkams mirklis. Domāju, ka jebkurš cilvēks priecājas, ja kāds pamana un novērtē viņa centienus un darbus, ko viņš paveicis.

 

Ir pagājuši vairāk nekā pieci gadi, kopš pabeidzāt pašizaugsmes programmu Award. Kādā veidā pilnveidojaties tagad?

Guntars: Strādāju pārdošanas jomā, kas ir nemitīga sevis pilnveidošana.

Ilmārs: Gan studējot, gan papildinot zināšanas ar mācībām tieši nesaistītās jomās.

Jānis:  Pilnveidojos nepārtraukti – vairāk gan profesionālajā jomā, apmeklējot dažādus nozares kursus un seminārus. Taču pēdējā laikā esmu atradis laiku, lai pilnveidotos lietās, kas man patīk – Bērklijas koledžā tiešsaistē mācos mūziku, gatavojos doties uz franču valodu kursiem, ik pa laikam apmeklēju seminārus sevis pilnveidošanai – pagājušajā gadā katru nedēļu devos uz Rīgas Stradiņa universitātes organizētajām Inteliģences akadēmijas lekcijām, nupat piedalījos publiskās runas seminārā. Ja tu Award programmas laikā esi pieradis katru nedēļu regulāri mācīties ko jaunu, tad pēc programmas pabeigšanas nav nemaz tik viegli visu mest pie malas un sākt gulšņāt pie televizora – programma Award it kā „ieliek iekšā” dzinuli visu laiku tiekties pēc kā jauna.

Laura: Pamatā tās ir studijas, tāpat arī darba pieredze daudz ko māca, ne tikai profesionāli, bet arī veido mani kā cilvēku un kā personību. Pilnveidojos vadot Latvijas Universitātes atturības un veselības izglītības veicināšnas biedrību, organizējot dažādus pasākumus, veidojot attiecības, uzlaboju komunikācijas prasmes un ar organizēšanu saistītas lietas. Gribās teikt, ka šobrīd pilveidojos caur dzīves mācībām.

Oskars: Visa dzīve ir viens liels pilnveidošanās lauks un process. Katra diena nes jauns izaicinājums, situācijas, kas konfrontē un liek iziet ārpus savas ierastās komforta zonas. Dotajā brīdī mana pašizaugsme saistīta ar to ceļu, kādu savai dzīve esmu izraudzījies- mācos būt labs vīrs savai sievai; mācos kļūt par uzticamu vadītāju un draugu tiem, kuriem kādos viņu dzīves ceļa posmos un notikumos vajadzīgs kāds, kurš spēj uzklausīt, iedrošināt, mierināt un iepriecināt; mācos ar prieku izdzīvot savu dzīves aicinājumu.

 

Jūsu novēlējumi visiem jauniešiem, kas pilda savu individuālo Award programmu.

Guntars: Novēlu nekad neapstāties pie sasniegtā un mērķtiecīgi tiekties pretim saviem mērķiem :)

Ilmārs: Lai ceļā uz mērķi ir daudz grūtību, izaicinājumu un pārbaudījumu, tad sasniegtais liksies daudz vērtīgāks, tikai tā var iegūt īstu laimes sajūtu.

Laura: Neapstāties šķēršļu un grūtību priekšā, bet iet uz priekšu, darīt visu ar prieku, mīlestību un aizrautību, jo tas, ko jūs iegūsiet, to jums nespēs atņemt neviens.

Oskars: Baudiet un redziet, cik katra diena ir skaista un bagāta ar jauniem notikumiem, izaicinājumiem un brīžiem, kuros varat mācīties jaunas prasmes, paveikt ko labu un cēlu, parādīt savas spējas un stiprumu miesā un garā. Un tā šodien, rīt un vienmēr! Lai izdodas atrast savā dzīvē ceļu, pa kuru var nonākt mērķī!

About the author:

Tags:

Back to Top