2015. gads

2015. gads

2015. gada 4. decembrī Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas Lielajā zālē notika 9. Edinburgas hercoga starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas Award apbalvošanas pasākums. Bronzas un sudraba Award apbalvojumus kopumā saņēma 56 jaunieši no 12 dažādām Latvijas vietām – Anneniekiem, Bikstiem, Jaunjelgavas, Jelgavas Kandavas, Lielvārdes, Mežiniekiem, Rēzeknes, Rīgas, Salaspils, Taurupes un Valkas.

Jauniešus, kuri sasnieguši jaunas virsotnes paši savā attīstībā, sveica Valsts izglītības satura centra vadītāja vietniece un Award nacionālā direktore Agra Bērziņa. Iespēju klātienē godināt jauniešus par viņu sasniegumiem bija radis arī Britu vēstnieces vietnieks Ričards Koizumi un pilna laika ceļotājs Kārlis Bardelis.

Programmas Award patronese Vaira Vīķe-Freiberga jauniešus, apsveica ar video uzrunas palīdzību. Savā runā Vaira Vīķe-Freiberga sacīja: “No tālienes sūtu savus vismīļākos apsveikumus un laba vēlējumus. Es ļoti lepojos ar jums! Domāju, ka visa Latvija var lepoties ar šiem jauniešiem, kas ir spējuši saskatīt sevī savas dotības, ir bijuši gatavi pielikt pūles tās izkopt, un šos savus talantus un spējas likt visas sabiedrības labuma kalpībā, ja tā varētu teikt. Ne jau kalpībā, kā kādā uzspiestā lietā, bet kā izrādot to, ka viņi ir vērtīgi, ka viņi ir sabiedrības ļoti nozīmīga un neatņemama daļa, un ka viņi caur to savai tautai palīdz vērsties arvien laipnākai, pašai pret sevi un pret citiem, labākai, veiksmīgākai, ziedošai un plaukstošai.”

Britu vēstnieces vietnieks Ričards Koizumi savā uzrunā atgādināja, ka dalība programmā Award jaunos cilvēkus sagatavo gan patstāvīgai dzīvei, gan darbam. Viņš norādīja arī uz to, ka tajās valstīs 140 valstīs, kur programma Award ir pieejama, darba devēji, izvērtējot divus ļoti līdzīgus potenciālos darbiniekus, priekšroku dos tam, kurš ir ieguvis kaut vienu programmas Award apbalvojumu.

Pasākuma dalībniekus – Award apbalvojumu ieguvējus, viņu Award vadītājus un atbalstītājus – ar saviem priekšnesumiem iepriecināja bronzas līmeņa Award apbalvojuma ieguvējs Romāns Deņisovs, BMX flatland triku meistars Dāvis Dudelis, multimāksliieks Kaspars Blūms – Blūmanis (tautā pazīstams arī kā Kašers) un dziedātājas Liene Greifāne un Signe Aizupiete.

Turpinot iepriekšējos gados iesākto tradīciju, Starptautiskās programmas Award zelta biedrības pārstāvji, par īpašu ieguldījumu programmas Award īstenošanā, godināja Lielvārdes pamatskolas Award vienības vadītāju Ingu Blumfeldi un Jaunjelgavas Award vienības vadītāju Sandru Rizgu, piešķirot viņām titulu un apbalvojumu “Award Zelta cilvēks 2015”. Inga Blumfelde 2015.gadā vadīja lielāko Award vienību Latvijā, kļuva par sertificētu un starptautiski atzītu Award piedzīvojumu ceļojumu uzraugu un novērtētāju, kā arī ir piedalījās un deva iespēju programmas Award dalībniekiem no Lielvārdes piedalīties starptautiskā projektā “Quality in Outdoors”. Sandrai Rizgai 2015.gads bija izaicinājumu gads, jo viņa pilnībā pārņēma iepriekš aktīvo Jaunjelgavas Award vadītāju veiksmīgi uzsākto darbu. 2015.gadā Sandra Rizga kļuva par sertificētu Award piedzīvojumu ceļojumu uzraugu un novērtētāju, papildu Award vadītājas tiešajiem pienākumiem, ir atbalstījusi Jaunjelgavas Award jauniešu iniciatīvas gan finansiāli, gan morāli, piemēram, dodot iespēju Jaunjelgavas jaunietēm piedalīties tādos pasākumos kā piedzīvojumu ceļojums ar laivām pa Gauju, Likteņdārza sakopšanas talka, maratons Rīgā un Palangā.

Pēc oficiālās ceremonijas apbalvotajiem jauniešiem un viņu Award vadītājiem bija iespēja doties ekskursijā pa Ministru kabineta ēku.

Pasākuma fotogalerija pieejama šeit: https://www.facebook.com/awardLATVIA/photos_stream

SUDRABA apbalvojumu saņēma:

Rūta Skreble, Paula Priede, Aiga Bernāne, Agris Lapiņš, Kate Strazda, Madara Lipiņa, Monta Kažociņa, Niks Blumfelds, Evita Kuriga, Linda Kuzmina, Patrīcija Paula Kijoneka, Vladislavs Černovs, Alise Sainakova, Megija Jēkabsone

BRONZAS apbalvojumu saņēma:

Aleks Krontāls, Amanda Tarasova, Gabriels Lepešs, Laima Suščenko, Dainis Zīle, Elizabete Alma Rāviņa, Guna Una Jāzepa, Toms Endziņš, Anita Mohova, Anta Pirktiņa, Elza Strazdiņa, Jurita Matuseviča, Katrīna Berga, Linda Braumane, Maija Ermansone, Marta Ķirse, Megija Ermansone, Edvīns Ivaškevičs, Laima Dille, Marks Samuels Šematovičs, Anete Elerte, Elīna Vucāne, Diāna Fomina, Lāsma Ločmele, Liāna Pošeiko, Keita Līna Formaņicka, Krista Mendija Gerasimova, Adele Preimane, Kristaps Meinards Krūka, Amanda Bizauska, Anete Piļka, Arina Solovjova, Arnita Kivliša, Līga Pentjuša, Simona Kaupuža, Aliāna Daniela Ņikitina, Elizabete Putniņa, Madara Rakšte, Santa Lunte, Džūlija Kaļinka, Romāns Deņisovs, Beāte Buža

Back to Top