Award vadītāju tikšanās jūras krastā

Award vadītāju tikšanās jūras krastā

Award vadītāju tikšanās jūras krastā

Comments Off on Award vadītāju tikšanās jūras krastā

Jūlija izskaņā, 23.-26.jūlija Rojā notika Edinburgas hercoga starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas Award Latvijas vadītāju pieredzes apmaiņas seminārs. Pasākumu, Valsts izglītības satura centra pārraudzībā, plānoja un vadīja programmas Award zelta līmeņa dalībnieces – Sanija Bizauska (Jaunbērze) un Stella Blumfelde (Lielvārde).

Pateicoties Rojas pašvaldības atbalstam, Award vadītāju sapnis – piedalīties seminārā, kas noritētu tuvu jūrai –  kļuva par īstenību, un laika posmā no 23. līdz 26.jūlijam cilvēkus, kuri palīdz jauniešiem izvirzīt mērķus un sasniegt tos, lutināja piejūras pilsētas labumi: svaigais gaiss, jūra un pludmale, mežs un burvīgā pilsēta, kura pilna mazu un lielu pārsteigumu.

roja2

Award vadītājas un semināra organizatores pie Rojas novada domes priekšsēdētājas

Pirmā pasākuma diena bija veltīta iepazīšanās un saliedēšanās aktivitātēm. Iepazināmies savstarpēji un arī ar Roju un tās labumiem. Vakara programmā: viktorīna par programmu Award un vadītāju atmiņu stāsti.

Prasmju dienā pasākuma dalībnieces Stellas vadībā nodevās latvju zīmju izpētei. Sev tuvākās zīmes Award vadītājas uzzīmēja uz pludmalē salasītajiem plakanajiem akmentiņiem. Pirms došanās uz Rojas novada domi, kur Award vadītājām tika dota iespēja iepazīstināt domes priekšsēdētāju Evu Kārkliņu ar programmu Award, Sanija piedāvāja nomierinošu nodarbi—mandalu krāsošanu. Drīz pēc oficiālās pieņemšanas un sajūtu takas sniegtās pēdu masāžas, semināra dalībniecēm uz jahtu klāja bija iespēja iepazīties ar mistisko piedzīvojumu ceļojumu veidu “Cits ceļojuma veids”. Kad ceļojuma raisītie pārdzīvojumi norima un kad iestājās tumsa, pasākuma vadītājas svinīgas ceremonijas laikā astoņus programmas Award vadītājus iecēla zvērinātu vadītāju kārtā.

Trešā pasākuma diena tika veltīta tam, lai sagatavotos veiksmīgam kājinieku piedzīvojumu ceļojumam. Tikai tad, kad apmācības bija aiz muguras, Award vadītājām tika dots starts kontrolpunktu meklējumiem un uzdevumu izpildei. Pēc aptuveni piecu kilometru gājiena, piejūras meža viducī Award vadītājas gatavoja gardu laša zupu. Atjaunojušas enerģiju, Award vadītājas bija gatavas doties uz koncertu jūras krastā.

Svētdien, lai pateiktos Rojas evaņģēliski luteriskajai draudzei par uzņemšanu zem sava jumta, pasākuma dalībnieces uzposa namu un sakopa tā teritoriju.

Projekta noslēgumā gan pašas Award vadītājas, gan zelta projekta meitenes bija priecīgas par pavadītajām dienām, jauno pieredzi un skatu punktiem, kas pavērās pēc šī projekta.

Liels paldies Rojas novada domei un Rojas Evaņģeliski luteriskajai draudzei par atsaucību un atbalstu! Paldies Mārai Folkmanei, Rojupes bērnu un jauniešu iniciatīvu centra „Varavīksne” jaunatnes lietu speciālistei, par palīdzību, kura bija viens no spēcīgākajiem balstiem, kas ļāva šim pasākumam notikt!

Raksta autores: Stella Blumfelde un Sanija Bizauska

About the author:

Back to Top