Award vadītāji stāsta, iegūst, pieredz, mācās, kaļ plānus un bauda labu kompāniju

Award vadītāji stāsta, iegūst, pieredz, mācās, kaļ plānus un bauda labu kompāniju

Award vadītāji stāsta, iegūst, pieredz, mācās, kaļ plānus un bauda labu kompāniju

Comments Off on Award vadītāji stāsta, iegūst, pieredz, mācās, kaļ plānus un bauda labu kompāniju

28.-.31.jūlijā Amatas pamatskolā noritēja Edinburgas hercoga starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas Award vadītāju pieredzes apmaiņas seminārs, ko organizēja Valsts izglītības satura centrs. Semināra programmas izstrādē un realizēšanā iesaistījās programmas Award zelta līmeņa dalībnieces no Dobeles, Salaspils un Skrīveru novada. Jaunietes – Evita Kuriga, Patrīcija Paula Kijoneka, Alise Sainakova, Jana Kolbina un Ilva Viļuma šajās dienās īstenoja savu programmas Award zelta līmeņa projektu.

Četru dienu laikā Award vadītājas dalījās pieredzē par piedzīvoto, paveikto un sasniegto programmas Award īstenošanā un guva jaunas vai pilnveidoja jau esošās zināšanas un prasmes, kas turpmāk var noderēt ikdienas darbā ar jauniešiem. Šoreiz  pieredze tika gūta esot mainītās lomās – vairumu semināra aktivitāšu vadīja progammas Award dalībnieces, kuras tādējādi pauda savu pateicību Award vadītājiem, kas palīdz jauniešiem sasniegt individuālos mērķus un tiekties uz izaugsmi.

amata2

Semināra dalībnieču un organizatoru kopfoto Cecīļu dabas takā

Pirmā diena tika veltīta iepazīšanās un grupas veidošanas aktivitātēm. Pēc savstarpējās iepazīšanās semināra dalībnieces bija aicinātas iepazīties ar Cecīļu dabas takas bagātībām un tūlīt pēc tam, bet jau atrodoties Ieriķu dzirnavu dabas takā, svaigā gaisā baudīt vakariņas. Vakara garumā programmas Award nacionālā koordinatore Katrīna Sprudzāne deva iespēju visām semināra dalībniecēm veidot priekšstatu par programmas Award īstenošanu Latvijā. Kopīgiem spēkiem kontūrkkartē tika atrasta vieta visām pašvaldībām, kurās tiek īstenota programma Award, un katru gabaliņu pavadīja stāsts par konkrēto Award vienību.

Otrajā dienā semināra programma rīta agrumā aizveda semināra komandu uz Melānijas Vanagas muzeju, kur notika satikšanās ar Amatas novada domes priekšsēdētāju Elitu Eglīti.

amata3

Programmas Award dalībnieces (no kreisās): Patrīcija Paula, Ilva, Jana, Alise un Evita dalās ar savu Award stāstu

Tūlīt pēc oficiālās satikšanās sekoja emocijām piepildīta iepazīšanās ar Melāniju Vanagu, viņas dzīves gājumu un dzīves laikā paveikto. Dienas otrajā pusē Award vadītājas slīpēja savas mentoru zināšanas, prasmes un iemaņas lektores Ievas Upeslejas vadībā. Piepildītās dienas noslēgumā ikvienai Award vadītājai un dalībniecei bija iespēja prezentēt savu talantu.

Mini piedzīvojumu ceļojums pa Gauju maršrutā Cēsis – Līgatne aizpildīja visu trešās dienas cēlienu. Award vadītājas baudīja ne tikai kompāniju un skaisto dabu, bet arī lietus dušu un mirkļa neziņas burvību. Dienas noslēgumā Award vadītājas palīdzēja programmas Award zelta līmeņa dalībniecēm paskatīties uz šajās dienās notikušo mācībprocesu.

amata4

Award vadītājas Ineta un Santa ar vēlīgu Alises grūdienu, tiek palaistas ūdeņos

Šādā mierpilnajā ostā notika arī ķibeles – svētdien tika nolaupīta programmas Award nacionālā koordinatore. Award vadītājām nācās izpildīt virkni uzdevumu, lai vienotos ar nolaupītājiem par viņas atgriešanu. Uzdevumi bija izpildīti tik labi, ka līdz ar nacionālo koordinatori nāca arī bonuss – desmitgades kūka.

Amatas novada ciemiņi secināja, ka Amata ir novads ar stāstu un dvēseli. Tā ir vieta, kas elpo, un tā ir vieta, kas ļauj elpot arī AWARDIEŠIEM– gan jauniešiem, gan vadītājiem.

Organizatoru komanda vēlreiz izsaka pateicību Inesei Graudiņai-Zalakai, Award vadītājai Amatas pamatskolā, par sniegto iespēju semināru organizēt tieši Amatas novadā un par sniegto palīdzību un atbalstu gan gatavojoties, gan īstenojot semināru! Paldies ikvienai Award vadītājai, kas atrada iespēju piedalīties šajā seminārā. Paldies Amatas novada domei un Amatas pamatskolas kolektīvam par sniegto atbalstu semināra organizēšanā! Paldies Ingrīdai Lācei par saviļņojošo stāstījumu Melānijas Vanagas muzejā!

About the author:

Back to Top