Piedzīvojums Gaujas Nacionālajā parkā ar kultūrvēsturisku pieskaņu

Piedzīvojums Gaujas Nacionālajā parkā ar kultūrvēsturisku pieskaņu

Comments Off on Piedzīvojums Gaujas Nacionālajā parkā ar kultūrvēsturisku pieskaņu

 

No 15.-17.jūlijam Award sudraba komanda – salaspilietes Madara Rakšte, Santa Lunte, Elizabete Putniņa, Aliāna Daniela Ņikitina un programmas Award dalībniece no Jelgavas – Laima Dille, veica savu izplānoto piedzīvojuma ceļojuma maršrutu: Līgatne – Ieriķi – Drabeši – Āraiši – Cēsis. Ceļojuma laikā vajadzēja sasniegt gan individuālos mērķus, gan vienu kopīgo grupas mērķi: ekspedīcijas laikā izpētīt kultūrvēsturiskos objektus, to vēsturi, atrašanās vietu un unikalitāti.

1.diena: Līgatne-Ieriķi- Drabeši, sākām savu ceļojumu no Līgatnes skaistās un mazās apdzīvotās vietiņas, kas atrodas kalna galā un kur uz pilsētu paveras skaists skats. Turpinājām savu ceļojumu līdz Ieriķiem, pa ceļām apskatot  Zivju nārsta vērošana taku, kuru dēvē arī par dzīvnieku un putnu vērošanas vietu. Nākamais apskates objekts bija Ieriķu dzirnavas – takas garums 1km. Ieriķu dzirnavas ir izteikti draudzīga vieta ģimenēm ar bērniem, jo pastaigu taka ir veidota no ērta seguma taciņām, kā arī Ieriķu ūdensdzirnavas kā 17.gs.celtniecības piemineklis ir iekļauts vietējās nozīmes arhitektūras pieminekļu sarakstā.  Staigājot pa šo taku var redzēt kā tek mazā un skaistā Meldrupīte. Turpinot ceļu līdz Drabešiem, pa ceļam vēl apskatījām ģeoloģisko taku gar Amatas upi, izpētījām tiltu un upes tecēšanas virzienu.  Kad bijām uzkrājušas spēkus, tad devāmies līdz galamērķim, kur kopīgi uz ugunskura taisījām vakariņas un dzērām siltu tēju, kā arī cēlām teltis nakšņošanai.
2. diena: Drabeši- Āraiši- Cēsis No rīta, kad kārtīgi tika paēstas brokastis, devāmies tālāk. Izpētījām Āraišu vējdzirnavas, kas celtas Drabešu muižas vajadzībām apmēram 19.gs. vidū. Noskaidrojām, ka šīm vējdzirnavām ir grozāma “galva”, ko dēvē par “cepuri” un ar speciāla mehānisma palīdzību, stāvot dzirnavu pakājē, dzirnavu “galvu” ir iespējams pagriezt pret vēju. Kā nākamais objekts bija Āraišu  baznīca, kas ir masīva akmens mūra garenbūve ar iebūvētu torni, poligonālo altārdaļu un garenass virzienā piebūvētu sakristeju.  Apmeklējām arī Āraišu ezerpili, kas arheologa Jāņa Apala vadībā ir daļēji rekonstruēta un ir viens no populārākajiem arheoloģiskā tūrisma objektiem Latvijā, kā arī tā ir bijusi nocietināta latgaļu apmetne uz Āraišu ezera salas.  Apskatot, izpētot un iegūstot jaunu informāciju, devāmies līdz Cēsim uz savu kempinga vietu. Šajā dienā nogurums jau kļuva arvien lielāks, jo bija jāstaigā pa kalniem un lejām, jo Vidzemes ceļi nav taisni.
3. diena: Cēsis, Cēsu pils parks, ekpsedīcijas noslēgums Pēdējā dienā nolēmām izpētīt tikai vienu ievērojamu apskates objektu: Cēsu pils parku, kas ir Cēsu krāšņākais parks un iecienītākā atpūtas vieta. Tā aizsākums meklējams 1812. gadā, kad Riekstu kalna un ordeņa pilsdrupu teritorijā sāka veidot parku. Parks piederēja grāfam K.Zīversam. Izstaigājot parku, uzņemot dažādas bildes un piefiksējot svarīgāko informāciju mūsu sejās parādījās smaids, jo trīs smagas, bet tomēr interesantas dienas tika pavadītas lietderīgi, kā arī neviena no dalībniecēm nepadevās un centās izturēt līdz galam

***

Šis programmas Award piedzīvojuma ceļojums notika ar Salaspils novada domes finansiālu atbalstu. Paldies Domei par sniegto atbalstu! Paldies piedzīvojumu ceļojuma uzraudzei, Award vadītājai  un Jaunatnes lietu speciālistei Salaspilī Lienei Celmiņai un piedzīvojumu ceļojuma novērtētājai Lindai Ostrovskai!

About the author:

Tags:

Back to Top