Kopējais labais darbs

Kopējais labais darbs

Kopējais labais darbs

Comments Off on Kopējais labais darbs

2017. gada 9. septembrī jau devīto gadu pēc kārtas notika Valsts izglītības satura centra organizētā Award rudens talka Likteņdārzā, uz kuru bija aicināti Edinburgas hercoga starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas Award dalībnieki un viņu ģimenes, Award vadītāji un ikviens programmas Award labvēlis. Šogad talkā, spītējot rudenim raksturīgajiem laika apstākļiem, piedalījās 94 dalībnieki no 10 Award vienībām. 

Award rudens talka ir reize, kad individuālo programmu pildītāji – jaunieši vecumā no 14 līdz 24 gadiem – var satikties, savstarpēji iepazīties, apjaust programmas Award vērienu un kopā veikt kādu labo darbu, tādēļ, lai palīdzētu šī gada talkas dalībniekiem no 8 dažādām pašvaldībām uzsākt sarunu, Lielvārdes pamatskolas Award vienība bija sagatavojusi iepazīšanās spēles. Komunicēšana neizmantojot valodu, lietusmēteļu cilāšana un mazie rakstu darbi, kā arī īpašie talkas vingrinājumi uzmundrināja un lika noticēt programmas Award nacionālās koordinatores teiktajam par to, ka šī ir brīnišķīga diena, kad kopā būt un rosīties un ka ikviens smaids palīdzēs izvilināt sauli.

Šī talka bija īpaša,  jo notika reizē ar Kokneses fonda organizēto Ābolu balli. Tūlīt pēc svinīgās Ābolu balles atklāšanas talkas dalībnieki tika sadalīti vairākās darba grupās – 30 personu grupa gatavoja ābolus ievārījuma vārīšanai un karamelizēšanai un spieda ābolu sulu, bet pārējie palīdzēja sakopt nesenās vētras nedarbus.

Pasākuma ietvaros ar jauniešiem un Award vadītājiem tikās Lielbritānijas vēstniecības aizsardzības atašejs Latvijā Marks Sapsfords un Lielbritānijas vēstnieka Latvijā vietniece Sāra Hārpere.

Pēc kopīga piknika talkas dalībnieki no Dobeles novada un Rēzeknes devās ziedot līdzi atvestos laukakmeņus un zemi, ko izmantos Likteņdārza Lielā kalna veidošanai. Talkas programmas noslēgumā – Award vienību ekskursija pa Likteņdārzu Award vadītāju vadībā.

Paldies ikvienam talkas dalībniekam no Aizupes pamatskolas, Annenieku pamatskolas, Bikstu pamatskolas, Jaunjelgavas vidusskolas, Lielvārdes pamatskolas, Mežinieku pamatskolas, Rēzeknes 5. vidusskolas, Rojupes bērnu un jauniešu iniciatīvu centra, Taurupes pamatskolas, Valkas novada Bērnu un jauniešu centra par aktīvu iesaistīšanos uzticēto darbu veikšanā!

Paldies Lielvārdes pamatskolas Award vienībai un Award vadītājai Ingai Blumfeldei par iepazīšanās spēļu organizēšanu un vadīšanu!

Paldies brīvprātīgajiem – Kasparam Bulindžam un Kristapam Smiltniekam – par darbu koordinēšanu!

Patiesi ceram satikt ikvienu no jums Likteņdārzā arī 2018. gada otrajā septembra sestdienā!

About the author:

Back to Top