A-B-A: “Grūtā dzīve”

A-B-A: “Grūtā dzīve”

Comments Off on A-B-A: “Grūtā dzīve”

Apvienotā Auces-Bikstu-Annenieku “Award” sudraba līmeņa komanda – Henriks Bērmanis, Sintija Studente, Iluta Marija Vidiņa, Krista Ivanovska un Toms Eglītis – devās ceļā 11. jūlijā ar mērķi apskatīt un iemūžināt ceļojuma maršrutā sastapto ezeru skaistumu .Ceļojums ilga trīs dienas, kuru laikā mēs izpētījām Ružas ezeru, Vipēdes ezeru un Sesavas ezeru.

Pirmā diena sākās ar komandas dziļāku iepazīšanu, par kuru Iluta saka: “Lai arī šie cilvēki jau nometnēs tika iepazīti, tomēr ceļojuma laikā atklājās daudz kas jauns.” Drīz pēc tam sekoja Ružas ezers. Tas mūs pārsteidza ar savu vēsturisko apkārtni, uzbūvēto laipiņu, kā arī, neskatoties uz tā nelielo izmēru salīdzinājumā ar citiem ezeriem, tā lielo ūdensputnu daudzveidību. Dienas beigas vainagojās ar iespēju izpētīt Kristas mīļāko ūdenstilpni – Vipēdes ezeru. Krista stāsta: “Manuprāt, visskaistākais bija Vipēdes ezers. Vipēdis ir garens, tīrs un skaists un tā apkārtne ir sakopta. Ezeru iecienījuši makšķernieki, par ko liecināja laivas, kuras bija apkārt ezeram.” Vipēdes ezers bija arī pirmās dienas galapunkts un nakšņošanas vieta. Ezera izpētes laikā veiksmīgi tika atrasta dzīva gliemene, kura tika atlaista atpakaļ, taču bija spilgts piemērs tam, ka Vipēdes ezers ir pilns ar dzīvību.

Pēc jauki gulētas nakts sekoja otrā diena, kuras maršrutā ietilpa mūsu trešais apskatītais un izpētītais Sesavas ezers. Šis ezers bija īpašs ar tā sakopto vidi un labi konstruēto laipu un atpūtas vietu netālu no ezera. Sesavas, tāpat kā Vipēdes ezers, ir iegarens, taču Ziemeļu virzienā un arī pilns ar dzīvību, par ko liecināja uznirstošo zivju muguras. Apskatījuši ezeru devāmies tālāk, un otro dienu noslēdzām Bēnē.

Trešā diena – 13.jūlijs – pēc daudzu dalībnieku viedokļiem bija visgrūtākā,  jo “laikapstākļi parūpējās par to, ka labās domas ātri vien mainās”, taču pat tas mūs neapstādināja un mēs ar liekām mantām, sāpošām kājām, trijām tulznām uz pēdām, labu kompāniju un pozitīvām emocijām, ar lielu gribasspēku un smaidu sejā pieveicām ekspedīciju, un par to mēs sakām paldies skolotājām, Lindai Vežukai , Lailai Dambei un Renātei Jāzepai.

About the author:

Tags:

Back to Top