Aktualitātes

 • Pirmā pieredze
  Pirmā pieredze
  Comments Off on Pirmā pieredze

  Rīgas Ostvalda vidusskolas programmas Award zelta līmeņa dalībniece Diāna Bondareva: “Uzsākot pedagoģes gaitas, vēlējos pamēģināt darbu vasaras nometnē, un šovasar mans sapnis piepildījās! Sava zelta projekta ietvaros 1.-8.jūlijā deju treneres lomā piedalījos vasaras sporta nometnē “Esperansa”. Mana projekta mērķis – iepazīstināt nometnes dalībniekus ar sociālo deju. Engurē pasniedzu nosacīti jauno virzienu sociālajās dejās – Zouk (Zuks).

  Zouk ir skaists, mūsdienīgs brazīliešu dejas stils, kas cēlies no Lambadas un radies 1990. gados Dienvidamerikā. Tā ir lēna un jutekliska deja, ar daudziem soļiem un pagriezieniem, kura spēj uzlabot stāju, nostiprināt muskuļus, attīstīt ķermeņa plastiskumu un elastību. Zouk deja ir īpaša ar to, ka to var dejot ar partneri pie jebkuras mūzikas un tā dod pārsteidzošu brīvību mūzikas un kustību interpretācijai, salīdzinot ar citām pāru dejām.

  Novadīju 5 nodarbības. Sākām ar teoriju, ritma izprašanu, bāzes soļiem un beidzām ar Zouk nodarbībām pāros, kuru laikā mēs mēģinājām salikt kopā visus iemācītos soļus un figūras. Nodarbības sastāvēja no vairākiem posmiem: iesildīšanās, strečings, bāzes soļi, iepriekšējā materiāla atkārtošana, jauna materiāla apgūšana un minitrenings. Nodarbības ilga 1,5-2 stundas.

  Gatavojos un plānoju deju nodarbību programmu pat naktī, sapnī redzot kādā veidā iedot jauno materiālu, kā labāk paskaidrot jaunus soļus, kad dot iespēju bērniem padejot pāros u.t.t. Gatavojoties nodarbībām, neapšaubāmi man palīdzēja iepriekš iegūtās zināšanas un prasmes no treniņiem ar saviem treneriem, deju pieredze kā tāda, video no Youtube un, protams, kolēģu uzslava un atbalsts.

  Nometnes sākumā mēģināju strādāt ar pilnīgi visiem nometnes dalībniekiem, bet drīz nonācu pie secinājuma, ka labāk būtu strādāt tikai ar vecāko skolēnu grupu. Mans pieņēmums attaisnojās un ļāva sasniegt labus rezultātus. Paši vecākās grupas skolēni bija ļoti ieinteresēti un motivēti piedalīties deju apmācībās.

  Man tas bija personīgais izaicinājums, jo, pirmkārt, tā bija vispār mana pirmā pieredze nometnē, otrkārt, pirmā pieredze deju pasniegšanā, neskatoties uz to, manuprāt, man izdevās sasniegt savus mērķus un gūt no procesa un sasniegtā rezultāta gandarījumu!

  Nometnes dalībnieku atsauksmes:

  Toms (9. klase): ”Es labprāt pamēģināju kaut-ko jauno, jaunas dejas, jo agrāk nekad vispār nedejoju.”

  Ļevs (7. klase): “Man patika dejot ar meitenēm. Zouk deju nodarbību pieredze palīdzēja man justies drošāk gan vakara diskotēkās, gan uzstājoties nometnes noslēguma gala koncertā.”

  Anna (8. klase): “Bija ļoti interesanti iepazīties ar tādu deju kā Zouk, bija ļoti izzinoši iepazīt radoši sevi un reizē arī jautri! Paldies deju skolotājai Diānai!”

  Marija (9. klase): “Man patīk dejot, tādā veidā es varu gūt pozitīvu noskaņu. Zouk nodarbībās ar skolotāju Diānu attīstījās plastiskums, muzikalitāte un ritma izjūta.”

  Saite uz šo ziņu..
 • Treniņš treneriem
  Treniņš treneriem
  Comments Off on Treniņš treneriem

  Tiek meklēti cilvēki, kuri vēlas palīdzēt Valsts izglītības satura centram padarīt Edinburgas hercoga starptautisko jauniešu pašaudzināšanas programmu Award pieejamāku Latvijā dzīvojošiem jauniešiem vecumposmā no 14 līdz 24 gadiem!

  Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Starptautiskās programmas Award zelta biedrību 2017.gada 17.-20.augustā Gulbenes novada Jauniešu centrā “Bāze” organizē apmācības jaunajiem programmas Award apmācību vadītājiem. “Treniņš treneriem” ietvaros apmācību dalībnieki tiks sagatavoti tam, lai turpmāk varētu organizēt un vadīt Award jauno vadītāju apmācības un Piedzīvojumu ceļojumu uzraugu un novērtētāju apmācības dažādās Latvijas vietās.

  Ja vēlies kļūt par brīvprātīgo programmas Award apmācību vadītāju, līdz 31.07.2017. piesakies apmācībām, aizpildot un iesniedzot elektronisko pieteikuma anketu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdlE3RgPHnlCp4Mid9WgJuDvOzYu54dmhuJ210w7b6hV5GLsw/viewform

  Mērķauditorija: pilngadīgas personas, kuras atbalsta ideju – mudināt un atbalstīt jauniešus uz aktīvu mācīšanos caur pašu pieredzi. Iepriekšējā pieredze un saskarsme ar programmu Award vēlama, bet ne obligāta
  Norises vieta: Gulbenes novada jauniešu centrs “Bāze”
  Norises laiks: 17.-20.augusts
  Dalības maksa: 25 eiro
  Darba valoda: latviešu
  Apmācības vadīs: programmas Award EMAS reģiona treneri – Jānis Supe un Valentīna Pužule

  Jautājumu gadījumā sazināties ar programmas Award nacionālo koordinatori Katrīnu Sprudzāni, rakstot uz e-pastu: katrina.sprudzane@visc.gov.lv

  ***

  Programma Award ir neformālās izglītības rīks, ko izmanto, lai palīdzētu jauniešiem sagatavoties patstāvīgai dzīvei un darbam. Šī programma kopš tās pirmsākumiem 1956.gadā ir iedvesmojusi vairāk nekā astoņus miljonus jauniešu vecumā no 14 līdz 24 gadiem izaicināt pašiem sevi sasniegt savus mērķus.

  Programmu Award veido trīs progresīvi līmeņi – bronzas, sudraba un zelta. Katrā līmenī jaunietim, kurš vēlas saņemt The Duke of Edinburgh’s International Award apbalvojumu, ir jāizvirza sev četri mērķi (zelta līmenī – pieci), kas nodrošina daudzpusīgu un harmonisku personības veidošanos. Jaunietim, programmas Award dalībniekam, ir jāveic brīvprātīgais darbs, jānodarbojas ar fiziskām aktivitātēm, jāapgūst vai jāpadziļina prasmes un jādodas piedzīvojumu ceļojumā, bet zelta līmenī, papildu iepriekš minētajām aktivitātēm, ir jāīsteno projekts. Jaunietim izvirzīt un sasniegt mērķus palīdz īpaši apmācīti cilvēki – Award vadītāji (pedagogi, jauniešu centru darbinieki, jaunatnes lietu speciālisti, pilngadīgi nevalstisko organizāciju pārstāvji un citas personas, kuru ikdienas darbs saistīts ar jauniešiem).  

  Saite uz šo ziņu..
 • Skrējiens ar mērķi
  Skrējiens ar mērķi
  Comments Off on Skrējiens ar mērķi

  14. maijā Rīgas Lattelecom maratona ietvaros notika Valsts izglītības satura centra organizētais pasākums “Skrien ar mērķi!”. Saulainajā svētdienā Edinburgas hercoga starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas Award vārdu Rīgas ielās nesa Award skrējēju komanda, kuru šogad veidoja 33 dalībnieki – programmas Award dalībnieki un Award vadītāji no Auces, Gulbenes, Jaunjelgavas un Dobeles novada.

  Gandrīz katrs piektais programmas Award dalībnieks savu fiziskās sagatavotības jomas individuālo mērķi saista ar kādu no skriešanas disciplīnām. Dažiem jauniešiem ir svarīgi sasniegt personisko rekordu sprintā, bet citi pievēršas garo distanču skriešanai. Raugoties uz šo situāciju, tika pieņemts lēmums pirmo reizi programmas Award Latvija pastāvēšanas vēsturē izveidot vienotu Award skrējēju komandu, kas pulcinātu gan tos, kas maratona dienā tieksies sasniegt savu individuālo mērķi, gan skrējējus – atbalstītājus. Programmas Award fiziskās sagatavotības jomu simbolizē dzeltenā krāsa, tādēļ arī komandas krekliņi izvēlēti atbilstošā tonī.

  Pirms maratona starta visi komandas dalībnieki – gan 6 km, gan 10 km distances skrējēji – pulcējās viesnīcā “Radi un Draugi”, kur kopā pildīja iesildīšanās aktivitātes. Tūlīt pēc tam septiņi drosmīgie 10 km skrējēji tika pavadīti līdz starta vietai. Atgriežoties no 10 kilometru skrējiena, sajūsminātie dalībnieki jau izteica savus plānus nākamajā gadā piedalīties Rīgas maratona 21 km distancē.

  Arī visi 6 km skrējēji veiksmīgi pievarēja izvēlēto distanci. Pirmā finišēja Krista Siliņa, Edinburgas hercoga starptautiskā zelta apbalvojuma ieguvēja no Jaunjelgavas vidusskolas Award vienības. Krista atklāja, ka karstumā skriet bija grūti, bet palīdzēja uzmundrinātāji un muzicētāji skriešanas trases punktos.

  Skrējēju vidū bija 3 tādi programmas Award dalībnieki – 1 zelta līmeņa dalībniece no Mežinieku pamatskolas, 1 bronza līmeņa dalībniece no Auces vidusskolas un 1 bronza līmeņa dalībniece no Lejasciema jauniešu centra “Pulss”, kuri sasniedza vai daļēji izpildīja savu fiziskās sagatavotības mērķi. Apsveicam viņus, kā arī pārējos programmas Award dalībniekus, Award vadītājus un programmas Award nacionālo koordinatori Katrīnu Sprudzāni, kuri noskrēja kādu no maratona distancēm!

  Paldies pasākuma atbalstītājiem: SIA Anglijas Daugavas Vanagu fonda viesnīcai “Radi un draugi”, reklāmas un digitālās drukas uzņēmumam “Digitālā Pele” par saulainajiem skrējēju krekliņiem, kā arī BritCham Charity Fund par finansiālo atbalstu un Lielbritānijas vēstniecībai Rīgā par iespēju piedalīties maratona iesildīšanas pasākumā š.g. 7.aprīlī.

  Saite uz šo ziņu..
 • Gatavi piedzīvojumiem dabā
  Comments Off on Gatavi piedzīvojumiem dabā

  2017.gada aprīļa izskaņā Lielvārdes pamatskolā noritēja Valsts izglītības satura centra organizētā Edinburgas hercoga starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas Award piedzīvojumu ceļojumu apmācību nometne. Četru dienu laikā programmas Award dalībniekiem no dažādām Latvijas vietām – Aizkraukles, Dobeles novada, Lejasciema, Lielvārdes, Rīgas, Skrīveriem un Taurupes – bija iespēja apgūt ceļojuma plānošanai un tā drošai un videi draudzīgai īstenošanai nepieciešamās prasmes un zināšanas.
  Piedzīvojumu ceļojums ir viena no četrām programmas Award pamatjomām, kura paredz to, ka jaunietim, kurš vēlas saņemt bronzas, sudraba vai zelta līmeņa Edinburgas hercoga starptautisko apbalvojumu ir jāizplāno un atkarībā no individuālās programmas izpildes līmeņa jādodas divu, trīs vai četru dienu nemotorizētā ceļojumā. Atšķirībā no brīvprātīgā darba, fiziskās sagatavotības un prasmju jomas, kurās programmas dalībniekiem ir jāsasniedz pašu izvirzītie individuālie mērķi, piedzīvojumu ceļojums jāīsteno grupā, kuru veido četri līdz septiņi cilvēki.

  28.aprīlī jaunieši iepazinās un veidoja mūsdienīgas indiāņu ciltis. Darbs jauktajās komandās ļāva programmas dalībniekiem no dažādām Award vienībām ne tikai savstarpēji iepazīties, bet arī deva iespēju mācīties sadarboties ar iepriekš nezināmiem cilvēkiem. “Žubīši” (cilts virsaite – Taurupes pamatskolas Award vienības vadītāja Ligita Millere), “Ugunīgie vilki”(cilts virsaitis – zelta apbalvojuma ieguvējs Kristaps Smiltnieks), “Knapilna”(cilts virsaite – Lejasciema jauniešu centra Award vienības vadītāja Anna Žīgure), “Trakie vilki” (cilts virsaite – Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma Award vienības vadītaja Laila Gabrāne) un “Zelta spārni” (cilts virsaite – zelta apbalvojuma ieguvēja un Award piedzīvojumu ceļojumu uzraudze un novērtētāja Līva Legzdiņa), pirmajā apmācību nometnes dienā meklēja atbildes uz to, kas ir programmas Award piedzīvojumu ceļojums un iekštelpu piknika laikā runāja par kultūru piedzīvojumu ceļojumu norises vietās.


  Otrā nometnes diena sākās ar pirmās palīdzības sniegšanas apmācību, ko vadīja sertificētā pirmās palīdzības pasniedzēja Sanita Upeniece (“Latvijas Samariešu apvienība”). Dienas otrajā daļā ar Lielvārdes novada jaunsargu vienības instruktora Mārtiņa Ruģēna un viņa brīvprātīgā palīga – jaunā jaunsarga – palīdzību 42 programmas Award dalībnieki apguva kartes lasīšanas un kompasa lietošanas prasmes. Tāpat nometnes dalībnieki ar savu grupu audzinātāju atbalstu izveidoja vienas dienas pārgājiena maršruta un ēdienreižu plānu un lēma par nākamās dienas ceļojuma grupas mērķi.


  30.aprīlis – diena, kuras lielākā daļa tika pavadīta svaigā gaisā, – sākās ar lielu rosību; nometnes dalībnieki krāmēja somas un meklēja laikapstākļiem piemērotu apģērbu. Pēc tam, kad Rīgas 155. vienības skautu vadītājs Nils Klints bija pastāstījis par “Leave no trace” principiem, kā arī individuālo un grupas vajadzību nodrošināšanai nepieciešamo lietu izvēles kritērijiem, “Latvijas Skautu un gaidu centrālās organizācijas” pārstāvju vadībā katra cilts veica somu satura revīziju. Īsu brīdi pirms pusdienlaika, visas grupas bija devušās mērot iepriekš ieplānoto maršrutu. Atpūtas vietās, kurās “Latvijas valsts meži” bija ļāvuši iekurt ugunskurus, jaunieši, liekot lietā skautu vadītāju padomus, praktiski mācījās sagādāt malku, kurt ugunskuru, pagatavot iepriekšējā vakarā pašu izvēlētos un nopirktos produktus un veidot vienkāršas nojumes. Atgriežoties nometnes bāzes vietā, jauniešu grupas izvērtēja savu pieredzi, kas ļāva saprast to, kas paveikts labi un ko citreiz vajadzētu darīt citādāk.


  Katra cilts bija aicināta prezentēt pārējiem savu veikumu. “Žubīši” atrādīja savu gleznu, “Ugunīgie vilki” stāstīja par to, kā viņiem veicās ar kartes un kompasa izmantošanu, “Knapilna” sniedza statistikas datu pārskatu par to, kādas automašīnu markas visbiežāk bija redzamas attiecīgajā ceļa posmā, “Ugunīgie vilki” ar bilžu palīdzību atrādīja to, kā dienas gaitā bija sakopuši apkārtējo vidi un “Zelta spārni”, kuru mērķis bija komandas saliedēšana, dalījās ar sava veikuma rezultātiem.


  Apmācību nometnes noslēgumā jauniešiem bija iespēja veidot tādus komandu sastāvus, kādos viņi labprāt būtu gatavi plānot un īstenot savu ieskaites ceļojumu. Jaunās grupas kopīgi lēma par gaidāmo ceļojumu norises laikiem un vietām. Iedvesmu ceļot, atklāt un piedzīvot jauniešiem sniedza arī Kārlis Bardelis, kurš stāstīja par saviem līdzšinējiem un gaidāmajiem piedzīvojumiem. Pirms Sasniegumu grāmatu saņemšanas, jaunieši bija aicināti pārbaudīt savas zināšanas un prasmes noslēguma eksāmenā. Katrs eksaminācijas kontrolpunkts bija saistīts ar kādu no apmācību nometnes ietvaros aplūkotajām tēmām.

  Paldies Lielvārdes novada domei, Lielvārdes pamatskolai, Award vadītājai Ingai Blumfeldei, Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūrai un Jaunsardzes un informācijas centram par sniegto atbalstu apmācību nometnes organizēšanā un nometnes programmas īstenošanā!

  Saite uz šo ziņu..
 • Simtozolu meži Simtgadu Latvijai Lielā talka arī mūsu pilsētā
  Simtozolu meži Simtgadu Latvijai Lielā talka arī mūsu pilsētā
  Comments Off on Simtozolu meži Simtgadu Latvijai Lielā talka arī mūsu pilsētā

  Tuvojoties Latgales kongresa un Latvijas valsts simtgadei, sestdien, 22. aprīlī plkst. 9.00 gar jauno gājēju celiņu gar upes krastu no N. Rancāna ielas līdz Stacijas ielai, rēzeknieši tika aicināti stādīt ozolus – spēka, izturības un ilgmūžības simbolu.

  Neskatoties uz vējaino. sniegoto un lietaino laiku Lielajā ozolu stādīšanas talkā piedalījās arī mūsu skolas awardietes. Kopā vēl ar citiem astoņiem pilsētas un viesu talciniekiem, kuru vidū bija arī Simtozolu meži Simtgadu Latvijai koordinators, Award zelta līmeņa ieguvējs un akcijas ozolu audzētājs Ilmārs Pužulis un Award vadītāja no Balviem Valentīna Pužule, upes krastā pavisam iestādījām 138 ozolus!!!

  Awardiete Anete Piļka atzīmēja: ,,Tas ir nozīmīgi un simboliski. Tie ozoli izaugs, un atgriežoties atpakaļ mājās būs ļoti emocionāls brīdis man. Es jutīšos laimīga un pārliecināta, ka es esmu izdarījusi kaut ko labu savai pilsētai.”

  (Skat. sižetu https://www.youtube.com/watch?v=Lf1foBEeelE )

  Rēzeknes 5. vsk. Award vadītāja Iveta Gaile

  Saite uz šo ziņu..
 • Notiks Award jauno vadītāju apmācības
  Notiks Award jauno vadītāju apmācības
  Comments Off on Notiks Award jauno vadītāju apmācības

  2017.gada 18.-19.maijā notiks Valsts izglītības satura centra un Starptautiskās programmas Award zelta biedrības organizētās Edinburgas hercoga starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas Award jauno vadītāju apmācības.

  Mērķauditorija: izglītības iestāžu darbinieki, jauniešu centru darbinieki, jaunatnes lietu speciālisti, pilngadīgie nevalstisko organizāciju pārstāvji un personas, kas saņēmušas bronzas, sudraba vai zelta Edinburgas hercoga starptautisko apbalvojumu.

  Par piedalīšanos apmācībās tiks izsniegts starptautiskais Award vadītāja sertifikāts un Valsts izglītības satura centra apliecība par pedagogu profesionālās pilnveides programmas „Jauniešu pašizaugsmes un profesionālo un sociālo prasmju pilnveidošanas sekmēšana” (16 stundas) apgūšanu.

  Norises vieta: Valsts izglītības satura centrs (Strūgu iela 4, Rīga)

  Darba valoda: latviešu

  Dalības maksa:   15 eiro (Dalības maksā nav iekļauti dalībnieku transporta, ēdināšanas un nakšņošanas izdevumi!)

  Pieteikšanās: līdz 21.aprīlim

  Grupas lielums: 8 – 16 personas

  Kontaktpersona: Valsts izglītības satura centra Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vecākā referente Katrīna Sprudzāne: katrina.sprudzane@visc.gov.lv

  Apmācību programma
  Pieteikuma anketa

  Saite uz šo ziņu..
 • Iespēja pieteikties dalībai piedzīvojumu ceļojumu apmācību nometnē
  Iespēja pieteikties dalībai piedzīvojumu ceļojumu apmācību nometnē
  Comments Off on Iespēja pieteikties dalībai piedzīvojumu ceļojumu apmācību nometnē

  2017.gada 28.aprīlī – 1.maijā Valsts izglītības satura centrs Lielvārdes pamatskolā (Lielvārdē, Avotu ielā 2) organizē Edinburgas hercoga starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas Award piedzīvojumu ceļojumu apmācību nometni. Kopumā 60 jauniešiem – esošajiem programmas Award bronzas, sudraba vai zelta līmeņa dalībniekiem – tiks dota iespēja piedalīties četru dienu nometnē, kuras ietvaros varēs gūt zināšanas un prasmes, kas turpmāk noderēs ieskaites piedzīvojumu ceļojumu plānošanai un drošai laika pavadīšanai brīvā dabā.

  Apmācību nometnes programma

  Lai nometnes dalībnieki gūtu pieredzi, kas līdzīga nakšņošanai teltī, gultasvietas netiek nodrošinātas, tādēļ nometnes dalībnieki un viņu vecāki tiek aicināti savlaicīgi parūpēties par matračiem, guļammaisiem un citām komforta lietām, kas padarīs gulēšu uz grīdas ērtāku.

  Pieturēsimies pie pārliecības, ka vislabāk ir mācīties caur aktīvu darbošanos, tādēļ trešās apmācību dienas lielāko daļu pavadīsim svaigā gaisā. Šajā dienā katram apmācību dalībniekam savā mugursomā būs jāņem lietas, kas būs vajadzīgas pārgājiena laikā gan individuālām, gan grupas vajadzībām. Atšķirībā no pārējām dienām, kad ēdināšanu nodrošinās ēdināšanas uzņēmums, trešās dienas pusdienas katra grupa gatavos pati. Ja uzskatāt par vajadzīgu, lūdzam, savlaicīgi veikt poti pret ērču encefalītu.

  Dalības maksa: 60 eiro (šajā summā nav iekļauti dalībnieka transporta izdevumi!)

  Lai pieteiktos dalībai apmācību nometnē, līdz 2017.gada 4.aprīlim jāaizpilda un jāiesniedz elektroniskā veidlapa: https://goo.gl/forms/H3XG3Z2YcsZq6bau1

  Saite uz šo ziņu..
 • 2017. gada informatīvais seminārs Nr.1
  2017. gada informatīvais seminārs Nr.1
  Comments Off on 2017. gada informatīvais seminārs Nr.1

  13.martā Valsts izglītības satura centrā notika Informatīvs seminārs Award vadītājiem. Tā ietvaros semināra dalībnieces programmas Award nacionālās koordinatores vadībā, kopā izskatot programmas Award dalībnieku un Award vadītāju anketēšanas rezultātu kopsavilkumus, ziņojumu par Award vienībām, programmas pieejamību Latvijā un statistiku par programmas Award dalībniekiem un viņu aktivitātēm, atskatījās uz paveikto 2016.gadā un apsprieda 2017.gada Valsts izglītības satura centra plānotos notikumus, kas saistīti ar programmu Award.

  Reaģējot uz Award vadītāju un programmas dalībnieku ieteikumiem, semināra ietvaros tika veltīta uzmanība jautājuma, kas saistīts ar programmas Award atpazīstamības veicināšanu, izskatīšanai.

  Valsts izglītības satura centra Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vecākā referente Evija Pelša informēja par Valsts izglītības satura centra organizēto “Labo darbu maratonu”.

  Sandra Rizga, Award vadītāja Jaunjelgavā, dalījās ar pieredzi, kas gūta organizējot pasākumu “Spicā nakts Jaunjelgavā”, uz kuru parasti tiek aicinātas Award vienību komandas no visas Latvijas. Award vadītājas no Dobeles novada – Ineta Legzdiņa (Mežinieku pamatskola), Laila Dambe (Annenieku pamatskola) un Renāte Jāzepa (Bikstu pamatskola) – stāstīja par savu līdzšinējo pieredzi dažādu ar programmas Award jomām saistītu pasākumu, kas paredzēti novadā dzīvojošiem jauniešiem, organizēšanu un īstenošanu. Valentīna Pužule, Award vadītāja Balvu Valsts ģimnāzijā, iepazīstināja ar akciju “Simtozolu meži simtgadu Latvijai!”. Informācija par akciju atrodama www.simtozolumezi.lv

  Laikā, kas atvēlēts dažādu Award vadītājiem aktuālu jautājumu izskatīšanai: tika meklētas atbildes uz jautājumiem par to, kāda rakstura un cik lieli finansiāli izdevumi rodas programmas Award īstenošanas laikā; tāpat Award vadītājas dalījās pieredzē par to, kā viņu Award vienības ir organizējušas piedzīvojumu ceļojumus – kā tika izvēlētas ceļojumu norises vietas un kā piesaistīti piedzīvojumu ceļojumu novērtētāji.

  Pārskats par programmas Award darbību Latvijā 2016.gadā

  Programmas Award pasākumi 2017.gadā

  Programmas Award atpazīstamības veicināšana

  “Labo darbu maratons”

  Saite uz šo ziņu..
 • Atskats uz Award vadītāju pieredzes apmaiņas semināru
  Atskats uz Award vadītāju pieredzes apmaiņas semināru
  Comments Off on Atskats uz Award vadītāju pieredzes apmaiņas semināru

  2017.gada 3.-4.februārī Ānes Jauniešu iniciatīvu centrā, Ozolnieku novadā, notika Edinburgas hercoga starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas Award vadītāju pieredzes apmaiņas seminārs. Award vadītāji no dažādām Latvijas vietām semināra ietvaros dalījās ar stāstiem par to, kas paveikts 2016.gada ietvaros, apsprieda sadarbības iespējas piedzīvojumu ceļojumu organizēšanā un meklēja atbildes uz aktuāliem jautājumiem par brīvprātīgā darba iespējām, piedzīvojumu ceļojumu un ar tiem saistīto apmācību organizēšanu, zelta līmeņa projektu izstrādi un īstenošanu un atbalsta piesaisti dažādu ar programmu Award saistītu aktivitāšu realizēšanai.

  Valsts izglītības satura centra organizētā pasākuma ietvaros Award vadītāji apmeklēja Ānes kultūras nama jauniešu amatierteātra izrādi, kas veidota pēc Annas Brigaderes lugas “Sprīdītis” motīviem, “Uz laimīgo zemi!”, apmeklēja Jauniešu akadēmijas “Pacelt Pasauli” dibinātājas Daces Briedes-Zālītes lekciju “Mērķu plānošana” un viesojās Latvijas Republikas pirmā prezidenta Jāņa Čakstes dzimtas mājās “Auči”.

  “Pacelt Pasauli” piedāvā Award vadītājiem darbā ar jauniešiem, kuri vēl tikai plāno uzsākt kādu no programmas Award bronzas, sudraba vai zelta jomām, izmantot dažādus bezmaksas rīkus:

  Saite uz šo ziņu..
 • Zelta līmeņa dalībnieki tiek aicināti piedalīties projektā
  Zelta līmeņa dalībnieki tiek aicināti piedalīties projektā
  Comments Off on Zelta līmeņa dalībnieki tiek aicināti piedalīties projektā

  2017.gada 9.–15.aprīlī Funchal (Madeirā, Portugālē) notiks Edinburgas hercoga starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas Award zelta līmeņa projekts, kuru organizē Premio Infante D. Henrique (programmas Award nacionālais operators Portugālē). Iespēja piedalīties šajā projektā tiek dota 100 programmas Award Eiropas, Vidusjūras un Arābu valstu reģiona dalībniekiem.

  Projekts saistīts ar ekosistēmas atjaunošanu, tādēļ tā ietvaros jaunieši varēs stādīt un aprūpēt stādus, sakopt takas un ravēt nezāles. Ar šī projekta palīdzību organizatori vēlas iespējami drīz atjaunot mežu vietās, kur iepriekš tas ir nodedzis.

  Sīkāka informācija: http://www.premio-idh.pt/?page_id=662

  Latviju šajā projektā var pārstāvēt maksimums 10 programmas Award zelta līmeņa dalībnieki. Dalībai projektā var pieteikties arī individuālā kārtā! Nepilngadīgām personām dalība šajā projektā atļauta tikai gadījumā, ja to pavada pilngadīga persona.

  Dalības maksa: 285 eiro

  Pieteikšanās: līdz 2017.gada 5.februārim aizpildot pieteikumu – https://goo.gl/forms/7FqrmfJqeMZwzBWC3

  Saite uz šo ziņu..
 • Gaidāma Award vadītāju satikšanās Ozolnieku novadā
  Comments Off on Gaidāma Award vadītāju satikšanās Ozolnieku novadā

  2017. gada 3.- 4. februārī notiks Award vadītāju pieredzes apmaiņas seminārs. Uz semināru aicināti visi Award vadītāji – gan praktiskās pieredzes bagātie, gan tie, kas tik tikko ir iesaistījušies aktīvā programmas Award darba organizēšanā vai vēl tikai gatavojas uzsākt programmas Award īstenošanu.

  Apmācību norises vieta: Ānes Jauniešu iniciatīvu centrs (Celtnieku iela 12, Āne, Cenu pagasts, Ozolnieku novads).

  Dalības maksa: 20 eiro (ēdināšanas izdevumu segšanai) Tiek nodrošināta dalībnieku izmitināšana Ānes Jauniešu iniciatīvu centrā.

  Pieteikšanās: līdz 20.janvārim, aizpildot Dalībnieku aptauju un iesūtot to programmas Award nacionālajai koordinatorei Latvijā Katrīnai Sprudzānei, e-pasts: katrina.sprudzane@visc.gov.lv

  Pieredzes apmaiņas semināra programma

  Saite uz šo ziņu..
 • Iespēja pieteikties dalībai projektā “SloAdventure 2017”
  Iespēja pieteikties dalībai projektā “SloAdventure 2017”
  Comments Off on Iespēja pieteikties dalībai projektā “SloAdventure 2017”

  5 zelta līmeņa programmas Award dalībniekiem no Latvijas ir iespēja piedalīties starptautiskā jauniešu apmaiņas projektā, ko finansē Erasmus+. Multinacionālās grupās projekta dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar kočevarji – vāciešu diaspora, kas aptuveni no 1300. gada līdz Otrajam pasaules karam apdzīvoja Kočevje reģionu Slovēnijā – vēsturi un vēstījumu, ko tā nes mūsdienās.

  Projekta ietvaros būs iespēja doties zelta līmeņa piedzīvojumu ceļojumā. Grupas dalībnieki paši varēs vienoties par to, kāda veida – pētnieciskais vai ekspedīcija – piedzīvojumu ceļojums būs. Projekta dalībniekiem netiks dota iespēja īstenot zelta līmeņa programmas Award projektu!

  Projekta norises vieta: Fara (Slovēnija)

  Projekta norises laiks: 2017. gada 30. jūlijs – 11. augusts

  Dalības maksa: 100 eiro

  Projekta galvenie organizatori: Slovēnijas Edinburgas hercoga starptautiskā zelta apbalvojuma ieguvēji

  Projektā piedalīsies: čehi, latvieši, lietuvieši, nīderlandieši, slovēņi un somi

  Pieteikšanās: līdz 2017. gada 3. februārim aizpildot pieteikuma anketu, kas pieejama šeit: https://goo.gl/forms/KbP5UzRlORGaKhNa2

  Saite uz šo ziņu..
 • Notiks Award jauno vadītāju apmācības
  Notiks Award jauno vadītāju apmācības
  Comments Off on Notiks Award jauno vadītāju apmācības

  2017. gada 2. -3. februārī notiks Valsts izglītības satura centra un Starptautiskās programmas Award zelta biedrības organizētās Edinburgas hercoga starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas Award jauno vadītāju apmācības.

  Apmācību norises vieta: Ānes Jauniešu iniciatīvu centrs (Celtnieku iela 12, Āne, Cenu pagasts, Ozolnieku novads)
  Dalības maksa:  30 eiro (informācija par samaksas kārtību tiks nosūtīta pēc 25. janvāra) Tiek nodrošināta dalībnieku izmitināšana Ānes Jauniešu iniciatīvu centrā un 4 kafijas pauzes un 4 ēdienreizes. Dalības maksā nav iekļautas transporta izmaksas! Aicinājums, piesakoties apmācībām, norādīt, vai plānojat ierasties ar privāto auto un vai būsiet gatavs palīdzēt citiem apmācību dalībniekiem ar nokļūšanu līdz Ānes Jauniešu iniciatīvu centram.
  Pieteikšanās: līdz 20.janvārim. Grupas lielums ir limitēts, tādēļ grupas komplektēšana notiek pēc principa – kas pirmais piesakās, tas pirmais tiek.
  Kontaktpersona: Valsts izglītības satura centra Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vecākā referente Katrīna Sprudzāne: katrina.sprudzane@visc.gov.lv

  Apmācību programma
  Pieteikuma anketa

  Saite uz šo ziņu..
 • Notiks Award vadītāju resertifikācijas seminārs
  Notiks Award vadītāju resertifikācijas seminārs
  Comments Off on Notiks Award vadītāju resertifikācijas seminārs

  Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Starptautiskās programmas Award Zelta biedrību, pamatojoties uz Edinburgas hercoga starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas Award Latvijā īstenošanas kārtības* 25. pantu 2017. gada 27. janvārī organizē Award vadītāju resertifikācijas semināru.

  Resertifikācijas semināra programma

  Award vadītāji, kuri savu sertifikātu ieguva laika posmā no 2005. gada līdz 2012. gada 3. novembrim un kuri vēlas palīdzēt jauniešiem viņu pašizaugsmes ceļā, ir aicināti pieteikties resertifikācijas semināram līdz 2017. gada 13. janvārim. Aizpildītā un parakstītā pieteikuma anketa jāsūta uz katrina.sprudzane@visc.gov.lv

  Pieteikuma anketa

  Resertifikācijas seminārs 27. janvārī notiks Valsts izglītības satura centrā, Strūgu ielā 4; tas sāksies plkst. 10.00 un ilgs līdz plkst. 16.00. Dalības maksa: 5 eiro.

  *Programmas Award Latvijā īstenošanas kārtība, ko izstrādāja Award Latvijā konsultatīvā padome, paredz to, ka ikvienam Award vadītājam ik pēc pieciem gadiem jāpiedalās Award vadītāju resertifikācijas seminārā, tādējādi nodrošinot, ka starptautiskā programma tiek īstenota atbilstoši The Duke of Edinburgh’s International Award Foundation noteiktajiem nosacījumiem.

  Saite uz šo ziņu..
 • 2016. gada Zelta awardiešu stāsti – 2.daļa
  Comments Off on 2016. gada Zelta awardiešu stāsti – 2.daļa

  1. Pastāstiet, jūsuprāt, būtiskāko par sevi!

  2

  2. Cik sen esat programmas Award dalībnieki?
  Laura Viktorija: Jau kopš 2012. gada.

  Līva: Programmā AWARD darbojos kopš tās pirmsākumiem Latvijā, kad vēl “legāli” vecuma ziņā nevarēju būt dalībnieks, piedalījos pirmajā nometnē “Lejās” Sakas novadā.

  Mairis: Savas Award gaitas kopā ar Signi un Robertu sāku pirms sešiem gadiem.

  Niks: Kopš 2014. gada 3.marta.

   

  3. Kas jūs pamudināja iesaistīties programmā Award?

  Laura Viktorija: Mūsu vadītāja, Inguna Juhņeviča, skolā stāstīja par programmu un tā mer ar Ievu Cederi piekritām un gājām visam kopā cauri.

  Līva: Iesaistīties pamudināja mana mamma Ineta Legzdiņa, kura arī var lepoties ar Award vadītājas statusu. Sākumā piedalījos tikai kā nometņu dalībniece, skatoties kā citi darbojas, nolēmu, ka arī es vēlos darboties, izaicināt un attīstīt sevi.

   Mairis: Award programmā iesaistījos, jo tajā bija arī mani draugi.

  Niks: Pirms trim gadiem Lielvārdes pamatskolā mana mamma Inga, kura ir AWARD vadītāja, uzsāka dalību šajā starptautiskajā programmā. Manas mammas iedvesmoti, sākām darboties piecpadsmit vecāko klašu skolēni. Tie bija draugi, paziņas un jauki klasesbiedri. Tādā jautrā, draudzīgā pulciņā pildījām savus pirmos mērķus.

   

  4. Kādas bija jūsu zelta līmeņa aktivitātes – kādus mērķus ar tām saistījāt un kādēļ tas jums bija izaicinājums?

  Laura Viktorija: Vislielākais izaicinājums bija ekspedīcijas un brīvprātīgais darbs bērnu dārzā. Nezināju,ka bērni prasa tik daudz uzmanības un,ka viss ir sīki un smalki jāizplāno, bet tajā pašā laikā jāatceras,ka bērni nav prognozējami un plāni var pāris sekunžu laikā mainīties. Ekspedīcijas bija ļoti liels cīniņš ar savu ego. 91 km 4dienās bez iespējām sazināties ar tuvajiem,bez sociālās dzīves, bez draugiem- bet 4dienas sarunāties tikai angļu valodā,kāpt kalnos un šķērsot purvus, ar cilvēkiem,ko tu pazīsti tikai nedēļu ,manuprāt, ir liels izaicinājums. Uzskatu,ka to apzinas tikai tas, kurš pats tam ir gājis cauri.

  Līva: Prasmju jomā izvēlējos cept gardos un tajā pašā laikā sarežģītos franču gardumus – macaroons cepumus. Vēlējos izprast to “kulta” statusu Francijā un nu jau visā pasaulē, iemācīties tos gatavot mājās, kas man arī izdevās vairākās reizes, eksperimentējot virtuvē un mainot receptes.

  Fiziskās sagatavotības jomā izvēlējos riteņbraukšanu, jo man jau kopš bērnības ir paticis braukt ar riteni un tajā laikā kopā ar citiem Award dalībniekiem vēlējāmies būt pirmie, kas savu zelta ekspedīciju veiktu, izmantojot šo braucamrīku. Plāns par zelta ekspedīciju ar divriteni neīstenojās, bet es uzlaboju savu veselību un izturību braucot lielus attālumus.

  Labā darba ietvaros palīdzēju dažādos darbos Mežinieku pamatskolas Award vienībai, mans mērķis bija uzlabot savas komunikācijas prasmes un spēju sadarboties ar dažāda vecuma jauniešiem un palīdzēt viņiem sasniegt savus Award mērķus.

  Projekta ietvaros man bija unikāla iespēja darboties, kā brīvprātīgajam kristīgajā nometnē Somijā, kur vadījām dažādas radošas aktivitātes jauniešiem.

  Ekspedīcijas sadaļā, kopā ar citām šogad zelta apbalvojumu ieguvušajām meitenēm, devāmies ekspedīcijā gar Baltijas jūru posmā no Ventspils līdz Kolkas ragam. Man pašai gribējās pārbaudīt vai varu izturēt un noiet minimālos 80 kilometrus (kopumā nogājām >110 kilometrus), vai varu psiholoģiski izturēt. Lai gan daudz, kas negāja kā plānots un laikapstākļi nebija mums labvēlīgi, no šīs ekspedīcijas ieguvu gandarījumi un vēlmi piedalīties vēl šāda tipa piedzīvojumos.

  kolk

  Piedzīvojumu ceļojums, Ventspils – Kolka, 2016.gads

  Mairis: Mans fiziskās sagatavotības jomas mērķis bija pāriet no 2.līgas uz 1.līgu. Esmu  to sasniedzis, jo tagad Rubene -1 komandas sastāvā spēlēju 1.līgā, kur turpinu attīstīt savas prasmes florbola spēlē.

  Pateicoties brīvprātīgajam darbam zemnieku saimniecībā, esmu iemācījies, kā pareizi sagatavot zemi graudaugu sēšanai, kā sēt un pēc tam novākt ražu.

  Prasmju jomā par savu mērķi izvirzīju dalību XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos. Virzoties uz mērķa sasniegšanu, esmu atklājis to balss tembru, kādā mana balss skan vislabāk. Protu dziedāt pēc notīm un varu nodziedāt daudzas latviešu skanīgākās dziesmas. Dalība dziesmu svētkos man sagādāja ļoti daudz patriotisku emociju.

  Piedzīvojumu ceļojuma norisei izvēlējāmies Gaujas upi, jo vēlējāmies iepazīties ar tās floru un faunu. Pateicoties šim pašu plānotajam un organizētajam ceļojumam, esmu ieguvis jaunas zināšanas par upi, par airēšanu un laivas kontroli, kā arī prasmi tikt galā ar tulznām, kas radušās pēc vairāku dienu airēšanas. Liels pārbaudījums, kā izrādās, ir arī sadarbība ar otru cilvēku, kas atrodas tajā pašā kanoe laivā.

  2

  Niks: Brīvprātīgā darba jomā veicu privātmāju kvartāla ielas uzkopšanas darbus. Īpaši daudz darba bija pēc dažādiem svētkiem pilsētā, kā arī ziemā. Manu veikumu atzinīgi novērtējuši kaimiņi. Kaut gan šo jomu esmu jau pabeidzis, vēl joprojām nepaeju garām, ja redzams kāds papīrs vai jāiet palīgā attīrot kaimiņu māju iebrauktuvi no sniega vaļņa. Mans izaicinājums bija šo darbu veikt ne tikai siltā un saulainā laikā, bet arī lietainās un sniegotās dienās.

  Jaunajās prasmēs līdzdarbojos skolas ārpusstundu pasākumu organizēšanā – gatavoju un izvietoju dekorācijas, sakārtoju telpas pasākumiem. Īpaši patika un veiksmīgi sanāca darbošanās dīdžeja lomā. Ieguvu jaunas prasmes līdzdarbojoties pasākumu organizēšanā un apstrādājot mūziku īpašās programmās, kuru vēlāk atskaņoju skolas diskotēkās. Mans izaicinājums bija labi un laikā padarīt man uzticētos pienākumus.

  2

  Pildot zelta līmeņa mērķus, mans izaicinājums bija nokoncentrēties, lai teicami izdarītu visus darbus. Mans mērķis bija ZELTS.

  sport

   

  5. Lūdzu, dalieties ar spilgtāko momentu no indiviudālās programmas izpildes laikiem!

  Laura Viktorija: 4 dienu pārgājiens Somijā. Tas bija emociju piesātināts gan ar asarām, gan smiekliem. Sāpošām kājām, bet līdz galam. Liels darbs ar sevi, ar domām. Prasīja daudz zināšanu un koncentrēšanās spēju, lai spētu rīkoties jebkurā situācijā. Spēja pielāgoties laikapstākļiem un  vadīties pēc kartes un kompasa. Esmu lepna par sevi, ka tiku galā ar sevi ekspedīcijas laikā un spēju sadarboties ar pārējiem komandas biedriem no Lietuvas, Čehijas, Nīderlandes un Slovēnijas.

  Līva: Mans spilgtākais moments bija dotā iespēja piedalīties ziemas nometnē Kemi pilsētā Somijā 2011. gadā. Biju ļoti priecīga piedalīties, jo togad Latvijā sniega daudz nebija, bet Kemi sniega bija daudz un varējām izbaudīt ziemu. Devāmies pārgājienos ar sniega kurpēm, slēpēm, braukājām no kalna lejā ar kamaniņām, iepazinām Somu pirts kultūru, puiši arī izmēģināja peldi āliņģī! Nometnē piedalījās jaunieši no Latvijas, Somijas un Izraēlas. Tā bija neatsverama pieredze, ko citādāk nebūtu ieguvusi, ja nebūtu piedalījusies Award programmā. No tā laika man ir palikušas siltas atmiņas par tur piedzīvoto un cilvēkiem ko satiku.

  Otrs spilgts moments vairāk ir saistīts ar cilvēkiem, ko satiku. Pēc vidusskolas beigšanas devos mācīties uz Daugavpili. Galīgi nobēdājusies un viena pati svešā/jaunā pilsētā. Nekad nebūtu gaidījusi, ka 1. septembra svinīgajā pasākumā, zālē pilnā ar man nezināmiem cilvēkiem, apsēdīšos turpat blakus citai Award dalībniecei! Biju diezgan lielā šokā un sirdi piepildīja siltums un prieks, ka tomēr neesmu viena. Ne velti daudzi saka, ka Award ir viena liela ģimene un jūtos laimīga, ka esmu daļa no tās.

  Niks: Visvairāk atmiņā palikuši mirkļi pirms individuālās programmas finiša. Ir ļoti, ļoti liels prieks par padarīto.

   

  6. Ko esat ieguvuši, pateicoties dalībai programmā Award (bronzas, sudraba, zelta līmenī)?

  Laura Viktorija: Esmu iepazinu ļoti daudz cilvēkus gan Latvijā, gan ārpus robežām. Ieguvu pieredzi sadarbībā un attiecībās ar cilvēkiem. Uzlaboju savas komunikācijas spējas. Noteikti iemācījos piespiest sevi izdarīt lietas līdz galam un nekad neapstāties,bet iet uz priekšu tikai ar lielāku sparu.

  Līva: Neatsveramu pieredzi, emocijas! Esmu kļuvusi atvērtāka un drošāka, pārliecinātāka par sevi. Protams, iepazinu jauniešus no citiem Latvijas novadiem un arī ārpus Latvijas, daļa no tiem ir kļuvuši par labiem draugiem man un uzturam kontaktus arī šobrīd. Sapratu, ka ne visi ceļi var būt rozēm kaisīt, bet ja dari un nepadodies – agrāk vai vēlāk viss izdosies.

  Mairis: Esmu ieguvis jaunus draugus, ar kuriem esmu piedzīvojis lieliskus savas dzīves momentus.

   Niks: Esmu ieguvis pacietību un mērķtiecīgu motivāciju. Garajos un nogurdinošajos ekspedīcijas gājienos esmu trenējis izturību un rūdījis raksturu.

   

  7. Pastāstiet, kā dalība programmā Award ir ietekmējusi jūsu dzīvi!

  Laura Viktorija: Iepazinu daudz cilvēkus gan no Latvijas, gan ārvalstīm. Izmēģināju savus spēkus tādās nozarēs, kurās pirms tam nebiju savu roku mēģinājusi un pārliecinājos, kur varu savu dalību turpināt un to darīt vēl padziļinātāk.

  Līva: Ņemot vērā, ka savu dalību programmā uzsāku 12 gadu vecumā, Award ir bijis ar mani gandrīz pusi manas dzīves, esam auguši kopā. Tāpēc daļēji Award ir veidojis mani tādu, kāda esmu šodien.

  Mairis: Tagad zinu, kā un kādi ir jāuzstāda mērķi, lai es sasniegtu iecerēto.

  Niks: Esmu kļuvis izpalīdzīgāks un pašpārliecinātāks. Esmu veicis daudzus darbus, kurus bez iesaistīšanās AWARD noteikti nebūtu darījis.

   

  8. Ko jums nozīmē zelta apbalvojuma saņemšana?

  Laura Viktorija: Viens no mērķiem ir sasniegts, tagad jāizdara izvēlē vai doties tālāk vai nē. Noteikti viens no svarīgiem punktiem un sasniegumiem dzīvē.

  Līva: 10 gadu cikla noslēgumu, jūtos gandarīta par paveikto un sasniegto – galvenokārt pilnveidojot sevi, kas, manuprāt, ir svarīgākais Award devums. Esmu gatava darboties tālāk, kā pilntiesīga Award “absolvente”. Tā kā mana izvēlētā profesija ir cieši saistīta dabu un tieši tikpat saistīta ar dabu, ir arī ekspedīcijas joma, vēlos turpināt attīstīt sevi kā piedzīvojuma ceļojuma uzraugu un novērtētāju.

  Niks: Apbalvojums man nozīmē ļoti daudz. Esmu pierādījis sev, ka varu sasniegt izvirzītos mērķus. Saņemot šo apbalvojumu, jūtos lepns par savu darbu un dalību AWARD. Esmu pateicīgs savai mammai, ka viņa mani un citus jauniešus ir mudinājusi un iesaistījusi tik iespējām bagātā programmā. Esmu pagodināts apbalvošanas ceremonijā būt kopā ar karaļģimenes pārstāvi un AWARD patronesi Latvijā Vairu-Vīķi Freibergu.

  beck

  Mairis un Signe savus The Duke of Edinburgh’s International Award Gold Standard saņēma 2016.gada 16.maijā Bakingemas pils dārzā

   

  Saite uz šo ziņu..
 • 2016. gada Zelta awardiešu stāsti – 1.daļa
  Comments Off on 2016. gada Zelta awardiešu stāsti – 1.daļa

  Pastāstiet, jūsuprāt, būtiskāko par sevi!

  dal

  2. Cik sen esat programmas Award dalībnieki?

  Agris: Šajā programmā darbojos 3 gadus.

  Evita: Award saimei pievienojos pirms trīs gadiem.

  Ieva: Parasti, kad man uzdod šo jautājumu es samulstu, jo laiks ir paskrējis tik ātri, ka bez nopietnas atmiņu pārskatīšana gadu nosaukt nevaru. Taču jūsu dēļ esmu pacentusies to atcerēties.  Savu dalību šajā programma sāku 2012.gadā, tiklīdz biju sasniegusi  14 gadu vecumu, kas ir vecums no kura tu vari sākt savas gaitas AWARD.  Sanāk jau četrus gadus esmu programmas dalībniece.

  Jana: Award bronzas līmeni sāku, manuprāt, 2012. gadā.

   

  3. Kas jūs pamudināja iesaistīties programmā Award?

  Agris: Lielvārdes pamatskolas skolotāja Inga Blumfelde mums, vecāko klašu skolēniem, piedāvāja iespēju piedalīties šajā jauniešu kustībā. Tas bija kas jauns gan mums, gan skolotājai. Ilgi nedomādams pieteicos un jau nākamajā nedēļā sāku darboties un iepazīt šo programmu.

  Evita: Iesaistījos pateicoties mīļajai skolotājai Inetai Legzdiņai, kura uzrunāja mani iesaistīties šajā programmā. Mani pamudināja arī draugi, kuri stāstīja neaizmirstamiem Award piedzīvojumiem.

  Ieva: Programmā iesaistīties mani pamudināja mana AWARD vadītāja no Skrīveriem Inguna Juhņeviča. Godīgi sakot nebūtu viņas, es par šādu iespēju nemaz neuzzinātu. Sākumā pat nesapratu kam biju piekritus, taču tas, ko programma uzsver – izvirzīto mērķu sasniegšana – mani patiesi uzrunāja. Jau tajā laikā biju aktīvs un mērtiecīgs topošais pieaugušais, kurš sev meta jaunus izaicinājumus katru dienu, tāpēc iesaistīšanās AWARD kļuva par vienu no maniem izaicinājumiem. Jāteic, ka tobrīd es gan nedomāju, ka tas nebūs izaicinājums, jo tas likās tik pašsaprotami – izvirzīt mērķus un tos sasniegt.

  Jana: Togad Salaspils novada domē parādījās jauna vakance – jaunatnes lietu speciālists, šos pienākumus drīz vien sāka pildīt Eva Agafonova. Izrādījās, ka Eva ir arī Award vadītāja. Tā nu lietas un apstākļi salikās – ārkārtīgi dabiski – bija vadītāja, bija lielisks draugu četrinieks un jauns izaicinājums un piedzīvojums, kurā iesaistīties.

   
  4. Kādas bija jūsu zelta līmeņa aktivitātes – kādus mērķus ar tām saistījāt un kādēļ tas jums bija izaicinājums?
  Agris: Fiziskā sagatavotība – pilnveidoju sevi florbola laukumā spēlējot otrajā spēcīgākajā florbola līgā Latvijā. Mans izaicinājums bija regulāri uzlabot savu izturību, fizisko formu un spēku.

  untitled

  Prasmes – izvēlējos izveidot vienu robotu, kas pildot zelta līmeni man izvērtās par vislielāko izaicinājumu. Tā kā darbojos individuāli, tad spēcīgi uzlaboju savas prasmes elektronikā, kas man ļoti noderēs turpmākajā profesijas apguvē. Ieguvu pamatiemaņas robotikā, iepazinos ar shēmu zīmēšanu, lodēšanu, gatavošanu. Ieguvu atziņu, ka pacietība ir liels virzītājspēks.

  Ekspedīcija – foto stāsta veidošana laivojot pa Gauju. Lielākais izaicinājums visās ekspedīcijās bija ierobežotā pārtika. Pārnākot mājās vispirms mamma mani cienāja ar gaļas ēdieniem.

  Zelta projekts – projektu īstenoju kopā ar vēl četriem mūsu vienības dalībniekiem. Zelta projekta mērķis bija stiprināt mūsu organizatoriskās prasmes skolēnu vasaras nometnē.  Kaut ko tādu es vēl nebiju darījis, tāpēc man tas bija liels izaicinājums. Esmu piedalījies nometnēs , bet nekādas aktivitātes neesmu vadījis. Man ļoti patika, ka mūsu idejas noderēja un arī citiem patika. Zinu, ka šī pieredze  man noderēs nākotnē.

  Evita: Zelta līmenī es pilnveidoju savas krievu valodas zināšanas, pārtulkojot bērnu uzdevumu grāmatiņu latviešu valodā, nodarbojos ar rokdarbiem, kā, piemēram, adīju cimdus, zeķes, izšuvu dažādās tehnikās, kas tiešām bija liels izaicinājums man, kā arī attīstīju savu fizisko izturību, skrienot garās distances.

  Ieva: Vēlētos vairāk izcelt aktivitātes, kuras man sagādāja zināmas grūtības un lika uz lietām paraudzīties no cita skatu punkta. Pirmais un iespējams visnozīmīgākais – labais darbs veco ļaužu aprūpes centrā.

  Sākotnēji bija visai grūti izvēlēties sev piemērotu Labo darbu, jo viss likā pārāk vienkāršs un viegli sasniedzams, tuvojoties jau tam brīdi, kad iestājas izmisums un ideju deficīts likās ir pārņēmis mani, mana AWARD vadītāja ieminējās, ka  varētu regulāri doties apciemot vecos ļaudis un padarīt viņu dienas labākas. Iedvesma bija rokā un es teicu’’jā!’’ Sākumā likās, ka tā būs pozitīva laika pavadīšana un izprieca, taču realitāte bija nedaudz savādāka, tā man piedāvāja arī pāris negaidītus melnās krāsas pilienus. Atceros, ka pirmie apmeklējumi bija ļoti viegli un pozitīvi, taču dodoties pie cilvēkiem regulāri tie sāk tev atvērties un stāstīt savus dzīvesstāstus, kuri nereti nemaz nebija tik rožaini. Šie stāsti bija pamācoši un mani patiesi aizrāva, daudzi centās, lai arī stāsts bija uz melanholiskas nots, galu gala to padarīt krāsainu, citi, savukārt pretēji. Tas, ko šie ļaudis man stāstija lika man saprast, cik ļoti man ir paveicies un cik daudz lietas sev apkārt ikdienā es nemaz neievēroju. Izaicinājums bija saprast, ieklausītes un sasaistīt šīs pārdomas ar savu dzīvi, jo ikdienā ar šādām lietām nesaskaros.

  untitled

  Jana: Prasmju sadaļā es mācījos spēlēt klavieres. Tas bija milzīgs izaicinājums un ļoti ilgu gadu sapņa piepildījums vienlaikus. Izaicinājums, jo man nav nekādu iemaņu šajā jomā, es vispār esmu ļoti nosacīti muzikāla (lai gan tas nemazina manu mūzikas mīlestību). Otrs izaicinājuma faktors slēpās tajā, ka man arī līdz tam diennaktī  vienmēr ir bijis nedaudz par maz stundu.

  untitled

  Brīvprātīgais darbs bija veltīts manai visu laiku mīļākajai organizācijai – Salaspils jauniešu klubam ZIBSNIS. Daudzu gadu garumā (kopš organizācijas dibināšanas dienas) es biju organizācijas biedrs, pēdējo pusotru gadu (līdz 2016. gada janvārim) pildīju arī organizācijas valdes priekšsēdētājas pienākumus. Tas bija mans „sirds-darbiņš”, jo es darīju to, ko vislabāk protu un to, kas man vislabāk piestāv – biju jaunietis, kas vēlas savu un domubiedru dzīvi padarīt interesantāku pašu spēkiem. Organizēti daudz, daudz pasākumi. Kā vienu no spilgtākajiem gribētos minēt 2015. gada 12. septembrī notikušo pasākumu „Nakts nav šķērslis”, kad uzrakstījām projektu, ko paši arī īstenojām – nakts orientēšanās šķēršļu trase, kas nebeidzās tikai ar nakts piedzīvojumiem. Dalības maksa bija ziedojums, ko vēlāk „uzdāvinājām” „Salaspils Dienas Centra personām ar funkcionāliem traucējumiem” apmeklētājiem. Arī šī diena izvērtās par pasākumu, jo šajā pēcpusdienā bijām uz Salaspili uzaicinājuši Latvijā iemīļotus aktierus Zani Daudziņu un Aldi Siliņu. Tā bija ļoti sirsnīga pēcpusdiena.

  durvis

  Projekts – Award vadītāju pieredzes apmaiņas seminārs, Amatas novads, 2016.gads

  5. Lūdzu, dalieties ar spilgtāko momentu no indiviudālās programmas izpildes laikiem!

  Agris: Visspilgtāk manā atmiņā noteikti paliks sudraba līmeņa desmit dienu nometne – apmācības un pārgājiens Lietuvā Erasmus+ ietvaros. Iepazināmies un sadarbojāmies ar AWARD dalībniekiem no Čehijas un Lietuvas.

  Ieva: Nav pārāk viegli atcerēties, jo noticis tik daudz, taču viens notikums man pavisam noteikti paliks atmiņā uz visu mūžu – AWARD Zelta ekspedīcija Somijā.

  Savu zelta ekspedīciju man bija iespēja veikt Somijā, konkrētāk, Lapzemē.  Lapzeme ir vieta, kur mīt viens no visvairāk leģendām apvītajiem tēliem – Ziemassvētku vecītis. Mans sapnis jau no mazām dienām bija tur nokļūt, gan jāteic, ka vasarā šai pasaku zemei piemīt nedaudz cita burvība. Viss projekts kopumā un ekspedīcija bija viens liels piedzīvojums, taču, ja man jāmin spilgtākais moments, tad pavisam droši varu teikt, ka tas bija brīdis, kad sasniedzām Lapzemes augstāko virsotni. Tā bija ekspedīcijas pēdējā diena, noguruši un jau ar acu kaktiņu redzot mājas, mana komanda nolēmām pievarēt vēl pēdējos 2,5 km, lai sasniegtu pašu virsotni. Kāpt nebija viegli, taču apņēmības pilni sasniedzām virsotni, man tas bija prātam neaptverošu emociju pildīts mirklis un sajūsma. Es to izdarīju! Tieši to māca AWARD – nepadoties savu mērķu sasniegšanā.

  Jana: Atceros, ka tieši todien kopā ar draudzeni bijām kinoteātrī „Splendid Palace”, gājām skatīties latviešu spēlfilmu „Džimlai Rūdi Rallallā”. Iegājām zālē, apsēdāmies un atskanēja īsziņas signāls, sāku lasīt. Eva Agafonova man bija atsūtījusi sekojošu tekstu: „Čau! Negribi lidot uz Dienvidkoreju?” … Pēc dažiem mēnešiem es devos galvu reibinošā piedzīvojumā…

  korea

  International Gold Event, Dienvidkoreja, 2014.gads

  6. Ko esat ieguvuši, pateicoties dalībai programmā Award (bronzas, sudraba, zelta līmenī)?
  Agris: Viennozīmīgi, tie jauni paziņas, jauni piedzīvojumi un daudz, daudz jauku atmiņu.

  Evita: Award man ir devis citu skatu uz lietām un dažādām iespējām, jaunas prasmes, izturību, ejot piedzīvojumu ceļojumos, jaunus draugus, kuri raisīja manī tiešām ļoti daudz dažādu emociju. Award lika man pārkāpt pāri sev un iepazīt visu no cita skatu punkta, esmu kļuvusi daudz komunikablāka, drošāka un pats svarīgākais, ka iemācījos nepamest iesākto un sekot saviem mērķiem bez nekādām atrunām – šīs lietas man turpmāk dzīvē noteikti noderēs.

  Ieva: Nevienam nebūs pārsteigums, ja kā pirmo minēšu draugus. Viennozīmīgi es ieguvu daudz jaunu draugu ar kuriem pavadīju lielisku laiku. Draugi no visām pasaules malām – izklausās pārak labi? Nē, tā ir realitāte.

  Apguvusi jaunas prasmes, piemēram, iemācījusies šūt. Labāk iepazinus sevi, uzlabojusi savas angļu valodas prasmes un daudz ko citu. Galvenais ieguvums slēpjas sajūtās, kuras diemžēl nav tik viegli aprakstīt, kā arī esmu no cilvēkiem, kurs tās labāk patur pie sevis.

  stone

  Tunturi:Lapland adventure, Somija, 2016.gads

  Jana: Es satiku daudz un dažādus cilvēkus un nedaudz vairāk iepazinu pati sevi no daudzām un dažādām pusēm.

   

   7. Pastāstiet, kā dalība programmā Award ir ietekmējusi jūsu dzīvi!
  Agris: Spēju labāk darboties komandā, vairāk novērtēju iespējas kas man ir dotas. Pirmo reizi sēdos laivā, pateicoties AWARD zelta piedzīvojumu ceļojumam. Ieguvu prasmes pasākuma organizēšanā. Esmu ieguvis pieredzi, jaunus draugus, jaunas idejas, kā arī tikt galā ar izaicinājumu.

  Evita: Award, precīzāk, Awardieši man iemācīja būt pašai sev, ar saviem mērķiem un sapņiem, kā arī atstāja spilgtas atmiņas  par nometnēm un talkām Likteņdārzā, zelta projektu, kuru es pārdzīvoju gan ar asarām, gan smaidu sejā, bet tomēr gandarījums par to bija milzīgs, piedzīvojumu ceļojumiem, it īpaši ceļojums no Ventspils līdz Kolkai, kas bija īsta “izdzīvošanas skola”.

  sea

  Ieva: Esmu iemācījusies daudz jauna par citu tautu kultūru,kas lika paskatīties uz pasauli nu jau caur globāla skatījuma brillēm. Esmu kļuvusi par labu organizatori, kā arī guvusi pieredzi organizatoriskajā darbā. Mācījusies un vērojusi citus un guvusi lielisku pieredzi, kura man pavisam noteikti noderēs turpmākajā darbībā.

  Jana: Es nezinu, vai tas ir ir tikai Award nopelns, bet šajā laikā es sapratu, ka talants var aizvest līdz virsotnei, tomēr tikai raksturs ļaus tur palikt (Džons Vudens, amerikāņu basketbolists un treneris)

   

  8. Ko jums nozīmē zelta apbalvojuma saņemšana?
  Agris: Tas ir liels ieraksts manā CV, ar kuru es lepojos. Nenožēloju, ka iesaistījos šajā programmā. Ieguvums ir patiešām liels!

   Ieva: Man tas ir kā kāda dzīves posma noslēgšana. AWARD Zelta apbalvojumu saņemu savā pēdējā vidusskolas gadā, varētu teikt, ka tas mani ieved pieaugušo dzīvē. Tas ir mans šā brīža augstākais apbalvojums. Jūtos ļoti lepna un gandarīta par padarīto un ar gaišu skatu raugos nākotnē. Saņemt augstāko novērtējumu tā ir atbildība un gods. Vēl šodien atceros, kā pirmo reizi ierados AWARD apbalvošanā, trīcošām rokām saņēmu savu pirmo nozīmīti. Atceros ar kādu lepnumu man garām pagāja jaunieši, kuru tērpus rotāja visas trīs nozīmītes, es sev teicu „Reiz es būšu viena no viņiem!’’ Un tas notika!

  Jana: Es nekad nedaru apbalvojuma dēļ… droši vien tam apliecinājums ir arī tas, cik ilgs laiks pagājis līdz es saņemu zeltu. Vēl viena lieta, ko es parasti nedaru – es nepametu pusceļā. Starp šīm abām „vājībām” otrā tomēr ņēma virsroku – es pabeidzu iesākto!

  Saite uz šo ziņu..
 • Latvijā viesosies Veseksas grāfs, princis Edvards
  Comments Off on Latvijā viesosies Veseksas grāfs, princis Edvards

  Novembra izskaņā Latvijā viesosies Veseksas grāfs, princis Edvards. Darba vizītes centrā būs Edinburgas hercoga starptautiskā jauniešu pašaudzināšanas programma Award.

  Veseksas grāfs, princis Edvards piedalīsies virknē pasākumu, kas saistīti ar programmas Award Latvijā 10. jubileju. Līdzīgi kā citviet pasaulē, viņš pasniegs zelta The Duke of Edinburgh’s International Award tiem jauniešiem, kas sasnieguši savus individuālos programmas Award mērķus, un satiksies ar dažādu Award vienību un iestāžu pārstāvjiem.

  Veseksas grāfs, princis Edvards ir Lielbritānijas karalienes Elizabetes II un Edinburgas hercoga, prinča Filipa jaunākais dēls, izglītojies Kembridžā, kur ieguvis mākslas maģistra grādu. Ilgus gadus viņa darbība bija saistīta ar dažādām kultūras organizācijām, bet šobrīd viņš ir vairāku sporta un mākslas organizāciju patrons. Prinča Edvarda darbības galvenais fokuss ir atbalstīt un attīstīt starptautisko jauniešu pašaudzināšanas programmu Award, ko 1956. gadā dibināja viņa tēvs Edinburgas hercogs princis Filips un vācu pedagogs Kurts Hāns.

  Saite uz šo ziņu..
 • Apbalvots 71 programmas Award dalībnieks
  Apbalvots 71 programmas Award dalībnieks
  Comments Off on Apbalvots 71 programmas Award dalībnieks

  2016.gada 12.novembrī, laikā, kad visa Latvija dzīvo Valsts svētku noskaņās, Rīgas Latviešu biedrības nama Baltajā zālē tika svinēti svētki par godu jauniešu apņēmībai un pašizaugsmei.

  Edinburgas hercoga starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas Award apbalvošanas pasākumā šogad tika sumināti 44 bronzas un 27 sudraba līmeņa programmas Award dalībnieki no Alūksnes, Anneniekiem, Auces, Balviem, Bejas, Bikstiem, Jaunbērzes, Jaunjelgavas, Jelgavas, Kandavas, Lielvārdes, Lejasciema, Rēzekne, Rīgas, Salaspils un Valkas, kuri programmas Award ietvaros sasnieguši četrus individuālos mērķus. Lai iegūtu apbalvojumu, katrs jaunietis vismaz 3 mēnešus (bronzas līmenī) vai 6 mēnešus (sudraba līmenī) veltīja laiku brīvprātīgajam darbam, fiziskajai aktivitātei, prasmēm un piedzīvojumu ceļojumam.

  kopbilde

  Jauniešus īpašajā svētku dienā uzrunāja un bronzas un sudraba The Duke of Edinburgh’s International Award pasniedza programmas Award nacionālā direktore Agra Bērziņa, Lielbritānijas Diplomātiksās misijas Latvijā vadītājs Tims Kollijs (Tim Colley), kurš visus pārsteidza ar savām latviešu valodas zināšanām, un Kārlis Bardelis, kurš šī gada maijā sāka pēc 142 dienām pabeidza savu Atlantijas okeāna šķērsošanas ceļojumu.

  Šī gada apbalvošanas pasākuma tēma izvēlēta atbilstoši 10.gadadienas svinību garam: “Present”, ko var tulkot gan kā – tagadne, šis brīdis – , gan kā – dāvana. Pirmo dāvanu apbalvojumu pasniegšanas ceremonijas apmeklētājiem bija sarūpējusi grupa “Deep Silence” no Lejasciema. Otro dāvanu pasniedza Agnese Rakovska, kura apbalvojumu ieguvējus un pasākuma viesus iepriecināja ar dziesmām “What’s up”, “Vienaldzība” un “Laika dziesmiņa”.

  Pēc apbalvošanas pasākuma visi apbalvojumu ieguvējie un viņu Award vadītāji saņēma no Rīgas pieminekļu aģentūras īpašu dāvanu – iespēju apmeklēt Brīvības pieminekļa Goda telpu un palūkoties uz Valsti, esot 19 metru augstumā pašā Rīgas sirdī.

  Latvijas Nacionālā Opera un Balets visiem Award vadītājiem, kuri palīdzēja programmas Award dalībniekiem veidot individuālo programmu un atbalstīja laikā, kad notika virzība uz mērķu sasniegšanu, dāvināja biļetes uz Džakomo Pučīni operu “Vīlas. Džanni Skiki”.

  lnob_logo_1_117c-page-001

  Saite uz šo ziņu..
 • Pasniegs bronzas un sudraba The Duke of Edinburgh’s International Award
  Comments Off on Pasniegs bronzas un sudraba The Duke of Edinburgh’s International Award

  Sestdien, 12.novembrī plkst. 12:00, Rīgas Latviešu biedrības namā notiks 10. Edinburgas hercoga starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas Award apbalvošanas pasākums.

  Apbalvošanas pasākumā, ko organizē Valsts izglītības satura centrs, par sasniegtajiem mērķiem tiks godināts 71 programmas Award dalībnieks no Alūksnes, Auces, Balvu, Dobeles, Gulbenes, Jaunjelgavas, Kandavas, Lielvārdes, Salaspils un Valkas novada, kā arī no Jelgavas, Rēzeknes un Rīgas pilsētas. Sudraba līmeņa programmas Award apbalvojumus šogad saņems 27 jaunieši, bet bronzas līmeņa – 44.

  Saite uz šo ziņu..
 • Intervija ar 2011. gada zeltiem
  Comments Off on Intervija ar 2011. gada zeltiem

  2011. gada 3.decembrī par savu mērķu sasniegšanu Rīgas Stradiņa universitātē Katrīnai Sprudzānei, Ditai Bēterei un Laurai Sprudzānei tika pasniegti Edinburgas hercoga starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas Award Zelta līmeņa apbalvojumi. Award dalībniece Madara Rakšte vēlējās noskaidrot, kā meitenēm iet šobrīd un vai dalība programmā Award viņām ir atstājusi pozitīvas atmiņas un zināšanas, kā arī pieredzi, ko izmantot arī turpmāk.

  zelts

  Lūdzu, pastāstiet par sevi!

  dita

  l-and-kate

  Kāpēc nolēmāt iesaistīties programmā Award?

  DITA: Par iesaistīšanos programmā jāpasakās Balvu Valsts ģimnāzijas skolotājai Valentīnai Pužulei, kura šo programmu iepazīstināja “teicamnieku pulciņā”. Mani piesaistīja iespēja piedalīties vasaras nometnēs un citos pasākumos kopa ar jauniešiem no visas Latvijas un Award sadarbības valstīm ārzemēs.

  LAURA: Par Award programmu izstāstīja Award vadītāja Valentīna Pužule, izklausījās interesants un lietderīgs veids kā pavadīt savu brīvo laiku un pilnveidot sevi, tāpēc arī iesaistījos.

  KATRĪNA:  Visa sākums bija devītās klases eksāmenu laikā, kad paralēli konsultācijām dažādos mācību priešmetos, skolotāja Valentīna Pužule piedāvāja maniem klasesbiedriem iespēju doties uz vasaras nometni Liepājas pusē. Likās, ka piedāvājumus neattiecās uz mani, jo nebiju teicamniece, toties meln-sarkani mati gan man bija. Anatomijas skolotājai par tādu krāsas izvēli bija ko teikt, tādēļ nodomāju, ka “izredzēto” lokā tik drīz netikšu.   Desmitā mācību gada sākumā no skolas biedriem uzzināju par biedrību “Septiņpadsmit” un to, cik dažādām aktivitātēm ir pildīts biedrības dalībnieku kalendārs. Man arī bija vēlme piedzīvot līdzīgas lietas.

  Izrādījās, ka vasaras nometnes un biedrības vienojošais elements bija skolotāja Valentīna, kura piedāvāja iespēju iesaistīties programmā Award.  Tad nu sadūšojos un ar saviem trūkumiem – vidējo atzīmi 7,6  un nu jau rudajiem matiem –  un domu “kas būs – būs”, devos pie Award vadītājas, jo vairs negribēju laist garām iespējas.

   

  Kādas aktivitātes veicāt zelta līmenī, un kādi bija mērķi, kurus tiecāties sasniegt?

  DITA:
  Prasmes – Franču valodas apguve

  Fiziskā sagatavotība – Volejbols

  Labais darbs – dažādi pienākumi Balvu Romas katoļu baznīcā

  Zelta projekts – baznīcas renovēšana Kārsavā

  Zelta ekspedīcija – dabas izpēte Igaunijā

  LAURA:  Jāsāk būs atcerēties, jo diezgan ilgs laiks pagājis. Zelta līmenī es spēlēju volejbolupadziļināti mācījos angļu valodu  un brīvprātīgajā darbā veidoju ziedu kompozīcijas baznīcā.

  KATRĪNA: Brīvprātīgā darba mērķis bija organizēt starptautisku jauniešu apmaiņas projektu, tādēļ 12 mēnešu garumā gatavojos tam visdažādākajos veidos. Pašā sākumā – apmeklēju Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras organizēto pasākumu, kura ietvaros slīpēju projekta ideju. Kopā ar “Raibais Kaķis” biedriem ideju pārcēlām projekta pieteikumā un cītīgi atlasījām partnerorganizācijas. Kamēr gaidījām projekta apstiprinājumu, palīdzēju ar dažādu aktivitāšu organizēšanu vietējā jauniešu centrā. Itin katra nodarbe palīdzēja sagatavoties projektam “Feel it”, kurš 2010.gada augustā notika Balvos un kurā piedalījās latvieši, igauņi,itāļi, turki un ungāri. Prasmju jomā vēlējos attīstīt pacietību, tādēļ nolēmu to apgūt ar origami palīdzību. Individuālais mērķis: uzlocīt 1000 dzērves. Tās izveidoju no 500 parastām a4 formāta biroj-papīra lapām, kuras pirms tam vēl bija attiecīgi jāsagatavo. Protams, dažādības nolūkos locīju arī citas figūras. Fiziskajā sagatavotībā nodarbojos ar ārstniecisko vingrošanu. Šīs jomas individuālais mērķis bija izveidot veselīgu ieradumu veltīt laiku īpaša vingrinājumu kompleksa izpildei. Zelta līmeņa projektu īstenoju Kārsavā, kur 2010.gada jūnijā turpinājām iepriekšējo programmas Award dalībnieku darbus. Piecas dienas pucējām baznīcu un tās apkārtni.

  2011.gada vasarā četras dienas veltīju tam, lai piedzīvojumu ceļojuma ietvaros iepazītos ar Alūksnes augstienē esošajiem pilskalniem un kalniem.

   

  Vai atceraties kādas grūtības  vai problēmas, ar kurām nācas saskarties?

  DITA: Visas aktivitātes sagādāja lielu prieku un bija pašas par sevi interesantas – volejbolu spēlēju un franču valodu mācos joprojām. Visgrūtākais  bija pieturēties pie plāna un šīs aktivitātes veikt regulāri. Arī, ja ir slinkums, ja parādās kādas citas, varbūt tajā brīdī interesantākas lietas, ko darīt.

  LAURA: Īsti neatceros tādas ļoti izteiktas grūtības. Visgrūtākais laikam bija noiet piedzīvojumu ceļojumā tos daudzos km, kad smaga soma mugurā un kājas jau piekusušas.

  KATRĪNA: Atceros, ka bija grūti projekta “Feel it” laikā, jo visu gribēju maksimāli izdarīt pati. Ceturtajā projekta dienā man vairs nebija spēka, tādēļ mani draugi un pārējo valstu grupu līderi nolēma man piešķirt brīvdienu un pārņēma vadību savās rokās. Todien kārtīgi izgulējos un pēc tāda restarta biju atguvusi spēkus un gribu darboties tālāk.

   

  Kura joma – fiziskā sagatavotība, brīvprātīgais darbs, prasmes, piedzīvojumu ceļojums – bija pati labākā, interesantākā un atmiņām bagātākā?

  DITA: Zelta projekta veikšana Kārsavā un ekspedīcija Igaunijā ir palikušas atmiņā visspilgtāk. Tās ir aktivitātes, kuras, es, droši vien, nebūtu veikusi, ja nebūtu bijusi programmas Award dalībniece.

  LAURA:  Man vislabāk atmiņā palicis piedzīvojumu ceļojums, jo tā laikā mēs ne tikai iepazinām jaunas Igaunijas vietas, bet pētījām arī dabu. Nekad nebiju redzējusi lauku ar griķu stādiem, ko šajā piedzīvojumā redzēju.

  KATRĪNA: Katra joma bija īpaša. Joprojām atceros to labo sajūtu, kas pārņēma ķermeni pēc kārtīgas izvingrošanās – jutos dzīvīgi, bet reizē ar tādu patīkamu smagumu. Brīvprātīgais darbs bija interesants, jo to pildot bronzas un zelta līmenī satiku cilvēkus ar dažādu dzīves pieredzi. Prasmju jomas aktivitātes vienmēr bijušas ar krietni dziļāku domu, nekā tas pārējiem redzams. Nebūšu diez ko oriģināla pieminēdama piedzīvojumu ceļojumu, jo būt pie dabas nozīmē, ka esi izvēlējies atslēgties no tā, kas ir bijis, un tā, kas vēl būs, lai piedzīvotu to, kā ir būt šeit un tagad.

   

  Vai iegūtās zināšanas, prasmes un pieredze, ko savulaik guvāt iesaistoties šajā pašizaugsmes programmā, tiek izmantotas arī šobrīd?

  DITA: Iegūtā  pieredze Award programmā, tāpat kā jebkura gūtā pieredze, protams tiek izmantota arī šobrīd. Visas aktivitātes, kuras veicu, pasākumi, kuros piedalījos un cilvēki, kurus satiku šīs programmas ietvaros, ir savā ziņā veidojuši mani tādu, kāda es esmu, un kā es redzu pasauli. Ja pārkāpj uz mazākām dimensijām, tad varu teikt, ka vēl joprojam labprāt spelēju volejbolu un gadās saskarties arī ar franču valodu, jo Freiburga atrodas pusstundas brauciena attālumā no Francijas.

  LAURA:  Protams, viss kas dzīvē iemācīts, kaut kādā situācijā noder. Piemēram, orientēšanās kartē un kompasa izmantošana.

  KATRĪNA: Tieši pašas pieredze ir dzinulis darbā – atsaucos uz to, lai radītu iespēju jauniešiem iespējami pilnvērtīgi izmantot individuālo programmu sniegtās iespējas. Uzskatu, ka programmas laikā gūtās zināšanas un prasmes, kas saistītas ar ceļošanu, ir gana labas, tādēļ, lai tās nepārklātos ar putekļu kārtu, laiku pa laikam cenšos tās likt lietā.

   

  Kāds Jūsuprāt ir lielākais ieguvums, ko guvāt, piedaloties programmā Award?

  DITA: Pieredze.

  LAURA: Pats svarīgākais ir tas, ka es ieguvu daudz pozitīvu emociju un jaunus draugus.

  KATRĪNA: Īpašās attiecības ar cilvēkiem, ar kuriem kopā devos piedzīvojumu ceļojumos un ar kuriem īstenoju zelta līmeņa projektu.

  Padalieties sajūtās. Kādas tās bija, kad saņēmāt ilgi gaidīto zelta apbalvojumu?

  DITA: Apbalvojuma saņemšanas brīdī, godīgi sakot, nekādu īpašu sajūtu nebija. Savukārt, brīžos, kad pārvarēju savu slinkumu un plānoto Award aktivitāti veicu, tad  prieks un gandarījums katru reizi bija arvien lielāks. Tajos brīžos, kad zināju “šī ir pēdējā diena, pēdējā reize, kad man ir jāveic labais darbs/jāmācās franču valoda/jāpiedalās volejbola teniņā utt.”, bija skumji, ka nu tas ir galā. Bija liela vēlme nospraust nākošo mērķi un apgūt ko jaunu.

  LAURA: Bija pozitīvas emocijas, prieks, ka mans ieguldītais darbs ir vainagojies ar zeltu.

  KATRĪNA: Atminos, ka tajā lietainajā dienā, gatavojoties apbalvošanas pasākumam, mājās valdīja svētku sajūta. Rīgas Stradiņa universitātes aulā, kamēr gaidīju brīdi, kad mani aicinās saņemt apbalvojumu, domāju par to, kas tad īsti ir padarīts un sasniegts.

  Pēc patroneses video sveiciena biju mazliet sašļukusi – radās sajūta, ka šis apbalvošanas pasākums nav tik īpašs kā tas, kurš notika pirms gada un kura laikā no bijušās prezidentes rokām zelta apbalvojumus saņēma man tuvi cilvēki. Šo sajūtu gan ātri nopurināju un atgādināju sev, ka neatkarīgi no tā, kas apbalvojumu pasniedz, tā patieso vērtību jebkurā gadījumā zināšu tikai es pati.

   

  Ieteikumi un novēlējumi esošajiem un topošajiem Award dalībniekiem.

  DITA: Pārkāp sev pāri un dari vismaz maz-mazlietiņ vairāk, neka tu biji domājis/domājusi, ka spēj.

  LAURA: Lai izdodas katram sasniegt savus iecerētos mērķus un virsotnes.

  KATRĪNA: Veltīt krietnu laika sprīdi pārdomām par to, ko patiešām vēlaties darīt programmas Award ietvaros un ko tieši vēlaties sasniegt. Domājiet ar vērienu, esiet prasīgi pret sevi un divtik drosmīgi un apņēmīgi sasniegt to, ko vēlaties!

  Saite uz šo ziņu..

Saņem jaunākās Award ziņas:

Back to Top