Kā izvairīties no azartspēļu atkarības?

Dalīties

Lai pilnvērtīgi runātu par iespējām nenokļūt atkarīgo pulkā, ir nedaudz jāiepazīstas ar azartspēļu atkarības definīciju. Kopš 1980. gada šī atkarība ir oficiāli atzīta par slimību un starptautiskajā klasifikatorā ievietota ar kodu ICD-10. Šīs psiholoģiskās slimības rašanās ir saistīta ar mūsu ķermenī aktivizētajiem neiroķīmiskajiem procesiem, kas tiek panākts ar atsevišķiem spēcīgiem kairinātājiem. 

Tas ir gluži tāpat kā alkohola, narkotisko vielu, mīlestības, naida gadījumos, kad pēc dažām reizēm ķermenis izjūt vajadzību pēc konkrēta stāvokļa atkārtošanas. Spēlētājam tā pieaugoša vēlme spēlēt. Cilvēks turpina iegalvot sev un citem, ka kontrolē situāciju un var jebkurā brīdī spēlēšanu pārtraukt, bet patiesībā spēlē vēl ilgāk un pat palielina likmes.

Pēc tam, kad šī problēma tika izdalīta kā slimība, ir radītas arī iespējas cīnīties ar to. Katrs, kurš sajūt, ka aizrāvies par daudz, var saņemt kvalitatīvu atbalstu, lai nenovestu sevi līdz lielākai nelaimei.

Kamēr vien saglabājas skaidrs lietu redzējums, ir jāiepazīstas ar atbildīgas spēles principiem, jāpārdomā visi saistītie aspekti un jāizveido pašam priekš sevis tāda kā programma, kuru nekad nedrīkst pārkāpt. Tie ir vairāki būtiski punkti, piemēram:

  • nekad neuzskatīt azartspēles kā peļņas gūšanas veidu;
  • ievērot paša noteiktos spēles laika ierobežojumus;
  • nekad nepārsniegt savas zaudējamās naudas limitu.

Ja tu secini, ka centies pārkāpt iepriekšminētos noteikumus, vislabāk ir meklēt palīdzību pie atkarības speciālistiem. Pretējā gadījumā prāts sevi nozombēs ar ilūzijām, un jau pēc neilga laika nāks atklāsme par brūkošu ģimeni, veselības un darba problēmām un tam sekojošām materiālajām problēmām.

Ja vēlamies šo tēmu rezumēt pavisam īsi – spēlēt ir jāpārtrauc brīdī, kad kaut kas sāk aptumšot spēles prieku. Nedaudz iepauzējot (ieteicams pat vairākas dienas), ir iespējams distancēties un saprast, kāds būtu situācijas labākais risinājums. Ir jāielāgo, ka cilvēkam pašam ar saviem spēkiem ir principā neiespējami tikt galā ar atkarības problēmu. Padomi, kurus var atrast dažādās palīdzības vietnēs un arī atbildīgāko tiešsaistes kazino mājaslapās, tēlaini izsakoties, ir asarām rakstīti. Tos lielākoties snieguši cilvēki, kas paši izgājuši cauri spēļu atkarības mokām.

Saistītās ziņas